Navijači KK Partizana - Sputnik Srbija

Partizan konačno pobedio u Evroligi – Teodosić kao da nije došao u Beograd!

Košarkaši Partizana su upisali prvu pobedu u ovosezonskoj Evroligi, savladali su na svom terenu ekipu Virtusa iz Bolonje sa 90:62, u sjajnoj atmosferi koja je Miloša Teodosića, bivšeg kapitena košarkaša Srbije i lidera italijanske ekipe, ostavila bez poena!
Partizan je prvu pobedu u Evroligi ove sezone obezbedio praktično u prvoj četvrtini kada je prvi put stekao dvocifrenu razliku, a u tome su najveću ulogu imali Jam Madar i Džejms Naneli, serijama poena koje su ostavile rivale bez reakcije.
Najefikasniji u timu Partizana bio je Naneli sa 20 poena (četiri trojke), Matijas Lesor i Danilo Anđušić su dodali po 14, Madar je imao 11, dok je dvocifreni učinak upisao i Kevin Panter sa deset poena.
Ruska zastava - Sputnik Srbija, 1920, 20.10.2022
Evropa je zabranila Rusiju, ali ne u Beogradu! /foto/
U strelce se od igrača koji su nastupili nije upisao samo Uroš Trifunović, vredi napomenuti da je Tristan Vukčević imao osam poena, Zek Ledej četiri poena i devet skokova, a Balša Koprivica četiri poena uz sedam skokova.
Veliko razočaranje u taboru rivala bio je Miloš Teodosić koji je za nešto manje od 12 minuta ostao bez poena, promašio je četiri šuta, imao četiri izgubljene lopte i četiri asistencije.
© Sputnik / Lola ĐorđevićMiloš Teodosić
Miloš Teodosić - Sputnik Srbija, 1920, 20.10.2022
Miloš Teodosić
Tokom celog duela ekipa trenera Željka Obradovića je pametno koristila prekršaje, što nije bio slučaj u prethodnom duelu protiv Armanija i na čemu je šef stručnog štaba insistirao.
Igrači su shvatili pouku i nisu dozvolili da protivnik dobije krila, čak ni kada u napadu stvari nisu išle najbolje, prednost se nije topila zbog fokusirane odbrane.
Partizan je sjajno počeo utakmicu, četiri poena je postigao Madar, sedam je dalje nanizao Naneli, a Skariola je na tajm-aut primorao Lesor zakucavanjem za 13:4.
Igrao je Virtus bez Teodosića, ali ni njegov ulazak nije doneo promenu, Madar je svojim osmim poenom doneo prvu dvocifrenu razliku domaćem timu (17:6). Dve izgubljene lopte i promašen šut srpskog igrača su praćene odličnom igrom Madara, Lesora i Nanelija, dok je Papapetru zabeležio blokadu i potpuno zatvorio prilaz košu protivniku, a na drugoj strani je bio precizan za 24:9.
Trojku je upisao i Egzum, čim je ušao na teren, a prva deonica je završena vođstvom domaćih od 27:11.
Na startu drugog dela Bako je pravio probleme centrima Partizana, kao što je to činio za reprezentaciju Belgije protiv Srbije u čuvenoj utakmici u Nišu. Uz sve, crno-beli su stali u napadu, odbrana je pucala, a rival je to koristio i smanjio zaostatak na 29:21, ali je posle minuta odmora Anđušić vratio dvocifrenu razliku.
© Sputnik / Lola ĐorđevićPartizan - Virtus
Partizan - Virtus - Sputnik Srbija, 1920, 20.10.2022
Partizan - Virtus
Koševi iz prekršaj su vratili Partizan u ritam, odgovor na trojku Belinelija su bili sjajni potezi Pantera i Vukčevića, ali je energija ekipa opala zbog čestih prekršaja na obe strane.
Navijače su na noge podigli Lesor i Anđušić, pucale su i blokade pod obručem crno-belih, a Naneli je novom trojkom za 44:30 naterao Skariola na novi minut odmora pred poluvreme.
Madar je novom trojkom doneo +17 (47:30), a na veliki odmor se otišlo rezultatom 51:32, uz ogromnu radost hiljada navijača crno-belih u Areni koji su slavili 15 poena Nanelija, 11 Madara, ali i dve izgubljene lopte Teodosića, bez poena za četiri minuta.
Promašajima je startovalo drugo poluvreme, a letargiju je sprečio Lesor, novim zakucavanjem iz ofanzivnog skoka, čak trećim takvim u dotadašnjem toku duela, da bi potom pogodio preko Žaiteja za najveću razliku, 55:34.
Partizan je do kraja treće deonice sačuvao razliku od 20 poena, a pred ulazak u poslednji kvartal imao je rezultat od 69:47, posle promašenih slobodnih bacanja i lošeg faula Lesora.
U sigurnom ritmu je Partizan nastavio utakmicu, trojke Anđušića i Pantera su donele maksimalnih 78:47, što je značilo i definitivnu pobedu domaćeg sastava, uz konačan rezultat od 90:62, iako je bilo praznih minuta tokom završne četvrtine.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
22:20 20.10.2022
40' – Kraj! Pobeda Partizana!
Konačnih 90:62!
22:13 20.10.2022
40' – Tristan!
Trojka za 88:62!
22:09 20.10.2022
37' – Konačno!
Poeni Partizana posle dugo vremena.
Domaći vode sa 83:58.
22:07 20.10.2022
36' – Četiri minuta bez koša!
Partizan u napadačkoj krizi, ali i dalje vodi 78:54.
22:03 20.10.2022
34' – Virtusu vezane ruke
Partizan održava prednost iako nije postigao koš dva minuta jer rival ne može da se sastavi – 78:50.
21:58 20.10.2022
32' – Panter!
Trojka za 78:47!
21:55 20.10.2022
32' – Anđušić!
Nova trojka za 74:47!
21:51 20.10.2022
30' – Partizan vidi pobedu!
Crno-beli pred ulazak u poslednju deonicu vode sa 69:47.
Matijas Lesor
 - Sputnik Srbija
21:50 20.10.2022
30' – Anđušić!
Trojka za novu najveću prednost od 69:46!
21:47 20.10.2022
28' – Naneli!
Trojka iz lošeg napada!
21:41 20.10.2022
27' – Partizan čuva prednost
Nekoliko praznih napada na obe strane.
Partizan vodi 61:41.
21:37 20.10.2022
25' – Partizan seče igru
Poučeni pređašnjim iskustvima, košarkaši Partizana ne dozvoljavaju lake poene i sve situacije rešavaju faulovima.
Partizan vodi 59:41.
21:33 20.10.2022
23' – Lesor!
Briljantna minijatura Lesora!
Partizan vodi 55:34!
21:30 20.10.2022
22' – Promašaji na obe strane
Papapetru i Teodosić su promašili po trojku.
Partizan vodi 53:34.
21:26 20.10.2022
Nanelijeva eksplozija, Teodosićeva depresija
15 poena je ubacio igrač Partizana, Madar je dodao 11, a na drugoj strani Miloš Teodosić za četiri minuta na terenu imao je dve izgubljene lopte i indeks od -3.
Čak devetorica igrača Partizana su se upisala u strelce, igrao je i Ledej, ali nije imao poene.
Partizan - Virtus - Sputnik Srbija
21:12 20.10.2022
20' – Partizan ubedljiv!
Šest trojki, devet igrača sa poenima, odličan ritam, Partizan vodi 51:32!
21:10 20.10.2022