Mitrović iznudio crveni karton i golom potpisao otkaz legendi /video/

© John WaltonAleksandar Mitrović. Fulam - Aston Vila
Aleksandar Mitrović. Fulam - Aston Vila - Sputnik Srbija, 1920, 20.10.2022
Povreda je definitivno ružna prošlost za Aleksandra Mitrovića koji nastavlja da trese mreže u Premijer ligi. Druga utakmica od povratka posle povrede i drugi gol za fantastičnog Srbina.
Opet je Mitrogol bio precizan sa bele tačke za trijumf Fulama nad Aston Vilom od 3:0.
Drugi gol za londonski tim srpski golgeter je postigao u 67. minutu posle igranja rukom u šesnaestercu desnog beka gostiju Metija Keša.
Ovo je Mitroviću osmi gol u Premijer ligi na deset utakmica, što ga čini jednim od najboljih napadača na Ostrvu, iza Ivana Tonija (Brentford) i Harija Kejna (Totenhem).
Ovim pogotkom srpski reprezentativac je verovatno potpisao i otkaz treneru Aston Vile Stivenu Džerardu, koji je loše započeo sezonu.
Prethodno je u 63. minutu Aleksandar iznudio crveni karton za Brazilca Daglasa Luiza koji ga je udario glavom bez lopte na sredini terena, pa se može reći da je odradio najveći deo posla u trijumfu Fulama.