Prekinut duel Srbina i Hrvata na problematičnom turniru

© Sputnik / Lola Đorđević Laslo Đere
 Laslo Đere - Sputnik Srbija, 1920, 19.10.2022
Meč između Lasla Đerea i Borne Goje prekinut je pri rezultatu 6:4, 5:5. Prve informacije kažu da je problem sa vlažnim terenom na koji se Hrvat žalio. Velika je vlažnost vazduha u Napulju i to podlogu čini klizavom.
Prvi set trajao je 45 minuta, a Srbin je odmah u prvom gemu propustio šanse da napravi brejk.
Ipak, ono što tada nije uradio, jeste u petom gemu kada je poveo sa 3:2, potom i sa 4:2 u gemovima, što je najavilo dobitak prvog seta posle dosta borbe.
Kasnije je u drugom poluvremenu došlo do prekida. I ne zna se kada će meč biti nastavljen...
Mnogo problema na turniru na jugu Italije. Klizav teren pravi probleme. Pitanje je kako će se nastaviti sa igrom.
Brojni igrači su se žalili. Očigledno su Napolitanci podbacili sa organizacijom.
Turnir je čak bio i pomeren jer su se igrači žalili na podlogu koja je morala da se menja kompletno zbog vlage.