Iz Portugalije stiže gol za Ginisa! /video/

© Sputnik / Lola ĐorđevićFudbalska lopta
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 19.10.2022
Neverovatne scene stižu iz Portugalije sa meča druge lige između Feirensea i Moreirensea – 1:2. Slavili su gosti, ali je golman domaćih Brazilac Artur da Silva postigao neverovatan pogodak u 69. minutu, kada je udarcem sa gola na gol matirao svog kolegu.
Efektan pogodak s gola na gol o kojem će se tek pričati u svetu fudbala postigao je brazilski čuvar mreže Arturo da Silva.
Njegov tim imao je gol zaostatka od devetog minuta kada je Silva pogodio mrežu Feirensea, da bi Artur u 69. minutu rešio da ispuca jednu loptu iz svog peterca.
Verovatno ni sam nije slutio kakav će biti konačan epilog... Lopta je dobila ubrzanje prilikom dodira sa zemljom i lobovala je njegovom kolegu koji je branio gol Moreirensea, da bi na kraju završila u mreži.
Slavlje je moglo da počne, jer su domaći fudbaleri okružili svog heroja koji je postigao zaista nesvakidašnji pogodak.
Ipak, na kraju je Moreirense bio ekipa koja je slavila, s obzirom na to da je Aparisio Pedro samo 180 sekundi kasnije od gola za Ginisa, uspeo da postavi konačnih 2:1 za goste.