Nikada ne izazivajte Dušana! Srpski kapiten golom odgovorio na sramne kritike

© AP Photo / Martin MeissnerSrpski fudbaler Dušan Tadić
Srpski fudbaler Dušan Tadić - Sputnik Srbija, 1920, 17.10.2022
Posle debakla sa Napolijem u Ligi šampiona, fudbaleri Ajaksa uspeli su da u holandskoj ligi poprave utisak pobedom nad ekipom Ekcelziora, a u strelce i asistente upisao se i Dušan Tadić.
Dušan Tadić nije mogao da pomogne ekipi u drugoj utakmica sa Napolijem jer je na prvoj dobio crveni karton, ali je sve nadomestio u prvenstvu Holandije.
Ajaks je uspeo da vrati samopouzdanje protiv znatno slabijem Ekcelziora, a srpski reprezentativac dokazao je da i dalje zasluženo ima ulogu kapitena.
Fudbaleri Ajaksa ređali su golove ko na traci, a već do 59. minuta bilo je 4:0. Tada je na scenu stupio Tadić koji je postigao gol za još ubedljiviju prednost u 65. minutu.
To nije bila jedina Dušanova zapažena uloga, već je bio i asistent kod trećeg gola koji je postigao Brajan Bobi.
Tadić je saigačima pored gola i asistencije, stvorio još devet šansi za pogotke!
Srpski fudbaler ovom partijom na najbolji mogući način odgovorio je na prozivke slavnoh holandskog fudbalera Veslija Snajdera koji je prethodno tvrdio da Brobi nije stavljen kao napadač jer bi to uvredilo Tadića i kapitena.
„Zašto trener Šrojder nije počeo sa Kudusom na mestu desetke i sa Borbijem kao napadačem? Zašto je igrao Dejvi Klasen? Imam ozbiljne sumnje da je to uradio, jer da je prošlo dobro to bi bio kraj za Tadića. Tadićev agent ima veliku moć u Ajaksu“, rekao je nedavno Snajder.
Srpski as asistenciju je upisao kada je dodao loptu upravo Brobiju i tako igrom i talentom ućutkao kritičare.