Odbojkašice Srbije, šampionske sveta - Sputnik Srbija

Srpske kraljice ponovo pokorile svet!

Odbojkašice Srbije odbranile su titulu prvaka sveta trijumfom nad selekcijom Brazila u finalu Svetskog prvenstva. Pred nekoliko hiljada gledalaca u holandskom Apeldornu izabranice selektora Danijelea Santarelija slavile su ubedljivo u tri seta - 3:0 (26:24, 25:22, 25:17).
Vrhunska odbojkaška utakmica, sa puno preokreta, lepih poteza i borbe, ali svaki put je u trenucima odluke do izražaja dolazio kvalitet naših devojaka, odbojkaška simfonija, kako je primetio komentator Javnog servisa. Na kraju, naše devojke su odradile posao za manje od sat vremena i neka i to bude potvrda - dominacije.
Brazilke su bolje otvorile meč i stigle do tri poena prednosti od 5:2 do 10:7, ali su naše devojke sa četiri vezana poena, predvođene Tijanom Bošković, preokrenule rezultat i povele sa 11:10.
© Foto : FIVBTijana Brazil
Tijana Brazil - Sputnik Srbija, 1920, 15.10.2022
Zatim su Brazilke jurile našu prednost i posle tajm-auta i tri vezana poena u kojima se istakla čuvena Gabi povele su sa 17:16. Međutim, finiš prvog seta potpuno je protekao u dominaciji naših devojka, pre svih Bojane Drče i Tijane Bošković koje su odvele naš tim do 26:24 i vođstva od 1:0 u setovima.
I drugi set imao je gotovo identičan tok. Brazilke su lako stigle do tri poena prednosti i držale razliku sve do 13:16 kada je usledila neverovatna serija od 6:0 posle koje su naše devojke otišle na 19:16 pred kraj drugog seta.
© Foto : FIVBBrazil nemoć
Brazil nemoć - Sputnik Srbija, 1920, 15.10.2022
Istina, malo su se i opustile pa su dozvolile Brazilkama da priđu na 21:20 posle tri vezana poena, ali je onda na scenu opet stupio individualni kvalitet naših devojaka koje su vezale tri poena i blokom Jovane Stevanović stavile tačku na drugi set – 25:22.
Treći set bio je igra mačke i miša. Ovog puta naše devojke su povele od starta seta i prednost konstantno povećavale na krilima Tijane Bošković. Toliko je devojka iz Bileće dominirala u pojedinim trenucima da je bilo neprijatno biti navijač Brazila.
Na kraju, 25:17 za naše devojke i novu maksimalnu pobedu nepobedivih Srpkinja na šampionatu sveta.
U pobedničkom timu ponovo je sjajna bila kapiten Tijana Bošković sa 22 poena, dok je Jovana Stevanović zabeležila 11.
Na drugoj strani Ana Karolina da Silva i kapiten Gabrijela Braga Gimaraes zabeležile su po devet poena.
Tijana Bošković - Sputnik Srbija, 1920, 15.10.2022
Poezija u pokretu /video/
Direktan prenos mogli ste da pratite na Sputnjiku:
21:30 15.10.2022
26:24, 25:22, 25:17 – Srpkinje su šampionke sveta!
Odbojka Srbija - Sputnik Srbija
21:27 15.10.2022
26:24, 25:22, 22:15 – Tijana!
Do 20. poena stiže Boškovićeva na ovom meču, Srbija na tri poena od zlatne medalje.
21:23 15.10.2022
26:24, 25:22, 19:12 – Dominacija!
Žure naše devojke da završe posao, posebno Tijana Bošković koja se oslilila.
21:17 15.10.2022
26:24, 25:22, 15:8 – Prednost raste!
Kao da su se i Brazilke lagano pomirile sa porazom u ovom meču. Tijana Bošković dominira i gura naše devojke ka novoj tituli.
21:14 15.10.2022
26:24, 25:22, 10:6 – Greška!
Brazilka šalje loptu visoko preko bloka u aut, naše devojke imaju lepu prednost.
21:09 15.10.2022
26:24, 25:22, 6:3 – Stevanović!
Četvrti blok Jovane na utakmici, osmi poen ukupno i brazilski selektor opet zove tajm-aut upomoć.
20:59 15.10.2022
26:24, 25:22 – Drugi set za Srpkinje!
Sjajnim blokom Jovane Stevanović naše devojke stavljaju tačku na ovaj set. Vode Srpkinje sa 2:0 i nalaze se na set od odbrane svetske krune.
Tijana Brazil - Sputnik Srbija
20:57 15.10.2022
26:24, 23:22 – Tijana!
Osam poena je zabeležila u ovom setu i drži prednost naše reprezentacije.
20:54 15.10.2022
26:24, 21:20 – Brazilke u naletu!
Tri vezana poena Brazilki koje su se vratile u igru. Santareli traži tajm-aut.
20:51 15.10.2022
26:24, 19:16 – Serija!
Fantastična serija naših devojaka od 6:0 i Brazilke uzimaju tajm-aut.
20:49 15.10.2022
26:24, 18:16 – Bošković!
Sjajan blok Mine za povratak naših devojaka. Potom i dva smeča Boškovićeve i as za seriju od 5:0 i vođstvo Srpkinja.
20:46 15.10.2022
26:24, 13:16 – Tajm-aut!
Pošto su Brazilke izblokirale i Tijanu i imaju trenutno tri poena prednosti.
20:45 15.10.2022
26:24, 13:15 – Dve greške!
Prvo iz servisa, posle i loš smeč u aut i Brazilke odlaze na dva poena razlike.
20:42 15.10.2022
26:24, 12:12 – Bošković!
Snažno probija brazilski blok za izjednačenje. Njihov selektor traži tajm-aut.
20:41 15.10.2022
26:24, 10:11 – Stevanović!
Sjajan blok Jovane, evo nas na minus jedan, opet u igri.
20:38 15.10.2022
26:24, 7:9 – Serija!
Sjajan smeč Sare pa zatim napad Tijane za dva poena zaostatka.
20:36 15.10.2022
26:24, 5:7 – Kuvanje!
Lepo je Bojana Drča iznenadila Brazilke, uhvatila ih na spavanju i smanjila razliku.
20:33 15.10.2022
26:24, 2:5 – Kao na startu prvog seta!
Brazilke lako stižu do tri poena prednosti.
20:26 15.10.2022
26:24 – Srbija vodi!
Nismo iskoristili dve set lopte, ali treću jesmo i posle sjajne igre naše devojke stižu do vođstva od 1:0 u setovima.