Crvena zvezda - Ferencvaroš - Sputnik Srbija

Ruska legenda se revanširala Zvezdi – crveno-beli poraženi u Mađarskoj!

Zvezdini snovi o proleću u Ligi Evrope doživeli su novi udarac u Budimpešti gde joj se Ferencvaroš revanširao za visok poraz prošlog četvrtka trijumfom do 2:1. Strelci za domaće bili su Zaharijasen u 24. i Sami Mmae u 61, dok je počasni pogodak za crveno-bele postigao Stefan Mitrović u 55. minutu.
Na ruku Zvezdi ne ide ni rezultat iz Trabzona gde je šampion Turske savladao Monako sa 4:0 pa će Trabzon imati veliki motiv da u sledećem kolu igra na pobedu na Marakani i napadne i prvo mesto sa kog se trenutno šepuri mađarski šampion.
Ruski stručnjak Stanislav Čerčesov iznenadio je Miloša Milojevića odlukom da ostavi na klupi najboljeg igrača Tokmaka Nguena, kao i Franka Bolija, a od starta je ubacio neke igrače koji su bili rezerve u Beogradu. To je Zvezdu nateralo da se prilagođava tokom prvog poluvremena i ne izgleda onako kako je ličila pre sedam dana.
Ruku na srce, pucala je sama sebi u kolena Zvezda rekacijama kod oba pogotka gde su štoperi nemo posmatrali kako lopta prolazi u mrežu Milana Borjana. Iz prve prave šanse na utakmici domaćin je poveo, a Zahrijasen iz dva puta matirao kapitena Zvezde u 24. minutu.
© AFP 2023 / FERENC ISZACrvena zvezda - Ferencvaroš
Crvena zvezda - Ferencvaroš - Sputnik Srbija, 1920, 13.10.2022
Problem više usledio je posle pogotka jer je Sanogo napustio igru zbog povrede, a Zvezda ostala bez klasičnog zadnjeg veznog. Srpski šampion se tražio u prvih 45 minuta, ali odsutnost Aleksandra Kataija koji nije pipnuo loptu dva puta odrazila se na kraju i na rezultat.
Drugo poluvreme Beograđani su otvorili sjajno. Pešić je već posle tridesetak sekundi maestralno pogodio mrežu Fradija, ali je VAR soba videla ono što poljske sudije nisu, igranje rukom Nišlije zbog kojeg je gol poništen.
Zatim je Zvezda imala sreće jer je Ferencvaroš pogodio stativu u 51. a onda trenutak magije. Neverovatan sprint Stefana Mitrovića, najboljeg pojedinca među crveno-belima večeras, i realizacija u maniru najvećih majstora poput Salaha, Manea, Sona...
Učinilo se svima u tom 55. minutu da Zvezda može do preokreta i života važne pobede, ali je u 61. minutu usledio novi šok. Pačka je izveo korner, pravo na glavu Samija Mmaea koji je ostao sam i neometan na drugoj stativi odakle je lako lobovao Borjana glavom za ispostaviće se kasnije konačnih 2:1.
Suočena sa teškom pozicijom Zvezda je bacila sve karte na napad u poslednjih pola sata utakmice, dok se Ferencvaroš orijantisao na odbranu i kontranapade kao oružje da privede utakmicu kraju.
I jedni i drugi su ulazili u prilike, domaćini mahom preko brzonogog Nguena, dok je Zvezda pretila preko Kangve, Ivanića i Mitrovića, ali je mreža golmana Dibuša ostala netaknuta.
FERENCVAROŠ - CRVENA ZVEZDA 2:1 (1:0)
/Zaharijasen 24, S. Mmae 61 - Mitrović 55/
FERENCVAROŠ (4-2-3-1): Dibuš - Botka, Knoster, S. Mmae, Pačka - Večei, Bešić - Traore, Zaharijasen, Gojak - R. Mmae.
ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Gobeljić, Eraković, Drgović, Rodić - Kanga, Sanogo - Mitrović, Katai, Ivanić - Pešić.
Standings provided by Sofascore
22:55 13.10.2022
97' – Kraj meča!
Slobodan udarac Kangve je odbranio golman Dibuš i sačuvao pobedu svom timu.
22:50 13.10.2022
92' – Mijatović!
Pokušao je mladi napadač udarcem sa distance, lopta je otišla tik pored stative.
22:49 13.10.2022
90' – Igraće se još pet minuta!
Toliko iznosi nadoknada na ovom meču.
22:46 13.10.2022
87' – Kiks Erakovića i Borjana
Nisu se sporazumeli, ali Tokmak Nguen nije stigao da kazni grešku.
22:40 13.10.2022
81' – Izmene na obe strane
Kod Ferencvaroša Esiti menja Bešića, a kod Zvezde su izašli Kanga i Dragović, a ušli Mijatović i Milunović.
22:32 13.10.2022
74' – Mitrović!
Sjajan volej sa oko 14 metara, odlazi preko gola. Ubedljivo najbolji igrač Zvezde večeras.
22:31 13.10.2022
Trabzon razbija Monako!
Trenutno je 4:0 za turskog šampiona, u strelce se upisao i Trezege.
72' – Zvezda preti iz kornera
Bilo je opasno pred golom Fradija, ali su se Mađari nekako odbranili. Pre toga je Kanga sjajno osujetio kontru domaćina...
22:24 13.10.2022
66' – Izmena kod Mađara
Umesto Gojaka na terenu je Tokmak Neguen.
22:23 13.10.2022
62' – Izmena kod Zvezde
Bukari je u igri umesto Kataija.
22:20 13.10.2022
61' – GOOOL za Ferencvaroš!
Strelac je Sami Mmae. Pačka je izveo korner, idealno na glavu štopera Fradija koji je bio neometan i matirao borjana.
60' – Borjan maestralan
Opasan udarac Zaharijasena i parada Borjana. Korner za Fradi.
22:14 13.10.2022
55' – GOOOL za Zvezdu!
Strelac je Stefan Mitrović posle sjajnog sprinta od gotovo 50 metara. Domaćini su tražili opet da se VR umeša jer se učinilo da je lopta izašla u aut, ali je sve bilo po pravilima.
22:12 13.10.2022
Trabzon povećao prednost!
Turski šampion vodi protiv Monaka sa 2:0, a strelac je Viktor Ugo u 48. minutu.
22:10 13.10.2022
51' – Stativa čuva Zvezdu!
Mmae je posle kontre šutirao, lopta zakačila Dragovića i lobovala Borjana, ali je na sreću crveno-belih udarila u stativu i odbila se u polje.
22:05 13.10.2022
46' – Pešić izjednačio, VAR se umešao
Sjajno je pogodio napadač Beograđana sa oko 16 metara, ali je primirio loptu rukom što je notirano i u VAR sobi. Šteta, lep gol je bio.
22:03 13.10.2022
46' – Počelo je drugo poluvreme!
S centra kreću prvi Beograđani. Deluje da nema izmena u obe ekipe.
21:50 13.10.2022
45'+3' – Kraj prvog poluvremena!
Zvezda gubi, ali ima vremena da se popravi. Ferencvaroš ne igra ništa naročito, ali je iskoristio jedinu pravu šansu i vodi sa 1:0.
21:46 13.10.2022
45' – Još tri minuta!
Toliko iznosi nadoknada u prvom poluvremenu.
21:45 13.10.2022