Futsaleri Srbije - Sputnik Srbija

Preko 50 udaraca i dve nule na semaforu – Srbi i Francuzi podelili plen

Futsal reprezentacije Srbije i Francuske podelile su bodove u kvalifikacionom duelu za plasman na Svetsko prvenstvo. Pred nekoliko hiljada gledalaca u Šapcu viđena je velika i tvrda borba, ali nijedna ekipa nije uspela da stigne do pogotka, samim tim i pobede – 0:0.
Prvo poluvreme obeležio je francuski golman Duro koji je sa nekoliko solidnih intervencija sprečio rano vođstvo našeg tima. Sjajno je ukrotio pokušaje Petrova iz osmog minuta, a imao je i sreće prilikom pokušaja Rajčevića u 17. posle kombinacije sa Tomićem kad je lopta otišla preko gola.
Bio je Francuz već savladan u 19. minutu, kada ga je Rosić obišao s loptom, ali je loptu na putu ka praznoj mreži izbacio Modan i tako osujetio ubedljivo najbolju šansu našeg tima da dođe u vođstvo na ovom meču.
Na drugoj strani i Francuzi su imali svoje prilike, a najbolju je propustio Modan u finišu prvog poluvremena kada je pogodio prečku gola Srbije koji je čuvao Miodrag Aksentijević.
Ono zbog čega najviše mogu da žale naši momci iz prvog poluvremena je činjenica da nisu uspeli da nateraju Francuze na šesti faul koji bi im doneo slobodan udarac i priliku da postignu pogodak. U ovako tvrdim utakmicama to bi bila velika prilika, ali ostali su na pet prekršaja.
Drugo poluvreme počelo je ofanzivom Francuza koji su imali nekoliko prilika, ali je sreća pogledala i našeg golmana Aksentijevića. Sjajno je skinuo udarac Ramireza naš golman, ali imao i sreće jer je Ture potom promašio iz dobre prilike.
Na drugoj strani Rajčević je u 26. minutu stavio na ozbiljne muke golmana Duroa koji je odbranio nekako snažan udarac, a žaliće naši i zbog dva pokušaja Petrova u drugom poluvremenu, posebno onog u poslednjem minutu kada smo mogli do pobede.
Francuzi su imali najbolju šansu u durgom delu u 37. preko Mudina, ali je golman Aksentijević bio na mestu. Posle svega viđenog, remi je možda i najrealniji ishod ovog duela, jedino što je publika videla preko 50 udaraca na obe strane, a da nijedan nije završio u mreži.
Našu selekciju do kraja kvalifikacija očekuju dueli sa Norveškom (kod kuće) 9. novembra i Francuskom (u gostima) 7. marta sledeće godine.
Standings provided by Sofascore
20:43 12.10.2022
37' – Aksentijević!
Sjajna odbrana našeg golamana, pokušao je Mudin, ali nije bio precizan.
20:38 12.10.2022
35' – Tri brza faula Francuza!
Nervozni su u finišu, videćmo hoće li naš tim to iskoristiti.
20:31 12.10.2022
33' – Ofanziva Francuza!
Ređaju se udarci pred našim golom, ali nema još pogotka. Belaj i Mudin su probali, bez uspeha.
20:29 12.10.2022
31' – Petrov!
Nova prilika za naš tim, pokušao je Strahinja, ali pored gola.
20:18 12.10.2022
26' – Rajčević!
Sjajan pokušaj levicom kapitena Srbije, brani golman Duro.
20:17 12.10.2022
25' – Ramirez!
Dobra finta kojom je izbacio čuvara pa šut, ali lopta ide pored stative.
20:13 12.10.2022
24' – Pršti na sve strane!
Dve odlične šanse za Srbiju preko Vasića, ali se mreža Francuske nije zatresla.
20:11 12.10.2022
23' – Ture!
Sjajno je dobi loptu na desnom krilu, ali je šutirao pored gola. Opet sreća za naš tim.
20:08 12.10.2022
21' – Sreća za Srbiju!
Prvo je Aksentijević sjajno odbranio šut Ramireza, a potom posle kornera Ture je pogodio stativu.
19:54 12.10.2022
20' – Poluvreme!
Šteta, najviše zbog one šanse Rosića u finišu što nemamo bar gol prednosti na pauzi. I Francuzi su imali svoje šanse, ali nadajmo se boljoj igri našeg tima u nastavku.
19:49 12.10.2022
19' – Mudin!
Maločas je spasio gol, a sad umalo da ga postigne na drugoj strani. Dobro mu je golman Aksentijević kratio ugao pa je pogodio samo prečku.
19:47 12.10.2022
19' – Rosić!
Kakva šansa, imao je praznu mrežu, ali je Mudin uklizao u poslednjem trenutku i sprečio vođstvo Srbije.
19:45 12.10.2022
18' – Tomić!
Sjajan šut iz kolena, ali brani Duro.
19:44 12.10.2022
17' – Rajčević!
Sjajna kombinacija sa Tomićem i šut, ali neprecizno preko gola. Šteta.
19:34 12.10.2022
13' – Ngala zakasnio
Sjajnu su akciju izveli gosti po levom krilu, ali je Ngala loše zahvatio loptu iako se nalazio u dobroj poziciji.
19:31 12.10.2022
12' – Francuzi u naletu
Nekoliko opasnih napada izveli su gosti, pokušali Bendali i Ramirez, ali bez uspeha.
19:25 12.10.2022
8' – Petrov!
Dva sjajna prodora po levoj strani i udarca na gol Francuza, ali je siguran golman Duro.
19:13 12.10.2022
4' – Tomić!
Pokušao je Rajčević da nabaci na drugu stativu, ali nije uspeo. Posle je iz odbitka pokušao Tomić, ali neprecizno.
19:09 12.10.2022
2' – Velika borba
I jedni i drugi su uputili po jedan opasan udarac na startu, ali bez uspeha. Francuski igrač Modan je dobio prvi žuti karton zbog grubog faula.
19:02 12.10.2022