Srbija i Poljska - Sputnik Srbija

Srpske heroine šokirale 10.000 Poljaka – preokret i drama za polufinale!

Odbojkašice Srbije su sa 3:2, po setovima 21:25, 25:21, 25:19, 24:26, 16:14, posle preokreta savladale Poljsku u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u toj zemlji, pred 10.000 domaćih navijača i plasirale se u polufinale gde će odmeriti snage sa ekipom Sjedinjenih Američkih Država!
Polufinale je na programu u sredu od 20.30 u dvorani u Gljivicama.
Srpkinje su ostvarile desetu uzastopnu pobedu na Svetskom prvenstvu, nije sve išlo po planu, naročito na početku duela, ali je tim selektora Danijelea Santarelija pokazao karakter i briljantnim preokretom ostvario veliki uspeh.
Potpuni egal je viđen do sredine prvog seta, Srbija je odlično napadala, odbrana nije bila na nivou, a kada je prvi put stigla do tri poena prednosti rival je tražio minut odmora.
Poljakinjama je to prijalo, izjednačile su na 14:14, Srbija je ponovo povela, ali je usledila serija od 4:0 posle loših ataka Tijane Bošković.
Protivnice su u tim momentima pronašle ritam, blok je savršeno funkcionisao i na kraju je doneo 25. poen za kraj prvog seta, dok je Srbija ostala na 21.
Sa 4:0 je Srbija otvorila drugi set, sjajno je razigravala Bojana Drča, a svojim poenom donela je i pet poena viška, a greška Magdalene Strišjak donela je srpskom timu 11:5.
Svim silama je napadala Poljska, ali su Srpkinje imale kako odličnu odbranu, tako i kreativnost u napadu, Drča je sjajno dirigovala igrom i pokušavala da razigra sve saigračice.
Briljantne su bile Brankica Mihajlović i Jovana Stevanović, Teodora Pušić je odlično štitila polje, a istakla se i Bojana Milenković, dobrim prijemima i anticipacijom napada rivalki.
Greška Stišjakove je donela Srbiji sedam poena viška (19:12), a to je bila dovoljna razlika da se set privede kraju i da se sa 25:21 izbori izjednačenje na 1:1, iako je Poljska imala seriju od čak 5:0 i unela nemir.
Vredi istaći da je u tim momentima na visini zadatka bila Maja Aleksić i sa dva poena je sprečila bilo kakvu pomisao domaćih odbojkašica za preokret.
Napala je Poljska na startu trećeg seta, povela sa 2:0, a veoma inspirisana bila je Stišjak, međutim Boškovićeva je napadala iz svih zona i održavala egal (5:5).
Serijom 4:0, na krilima Boškovićeve i Mihajlovićeve, Srbija je stigla do četiri poena prednosti (10:6), što je navelo domaće da zatraže minut odmora u ranoj fazi trećeg seta.
I ponovo je rival pronašao ritam, stigao do poena zaostatka, Boškovićeva je pružala otpor, ali je Buša imala velike probleme na prijemu što je Poljska iskoristila za egal (13:13).
Mihajlovićeva je preuzela inicijativu u nastavku, izbegavala je kuvane lopte i sjajno napadala, Boškovićeva se iskupila za greške i Srbija je stigla do tri poena viška (18:15), ali je ponovo posle minuta odmora Poljska stigla do serije i izjednačenja.
Kontranapad je bio silovit, Maja Aleksić se opet javila kada je bilo teško, poveo je srpski tim sa 21:18 i treći set rešio u svoju korist sa 25:19 za veliki preokret, zahvaljujući i greškama protivnica.
Četvrti set je Buša otvorila prvim svojim poenom, usledio je as udarac Boškovićeve, a Stevanovićeva je imala svoju minijaturu sa dva poena i dve greške.
Nizale su se greške na obe strane, a u svemu se bolje snašla Srbija i posle bloka Boškovićeve povela je sa 12:8, što je bio znak za tajm-aut Poljske i novu seriju od tri poena.
Za razliku od prethodnih situacija, ovoga puta je Srbija zaustavila rivalke, proradio je blok, istakle su se Mihajlović i Stevanović za 17:12.
Nervoza je zatresla ruke rivalkama, nizale su se greške, Poljska je pronašla način da stigne do izjednačenja i 23:23, a zatim i da preokrene ritam u svoju korist što je donelo i osvajanje četvrtog seta na razliku sa 26:24.
Srbija je povela u petom setu, usledila je rezultatska klackalica, Stišjak je bila nezaustavljiva, donela je 13:12 svojoj ekipi, ali je Boškovićeva uspela da neutrališe razliku.
Prvu meč loptu za Srbiju Stišjak je poništila, drugu je donela Stevanovićeva, a konačnu tačku na meč postavila je as udarcem, drugim za Srbiju u celoj utakmici.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:55 11.10.2022
21:25, 25:21, 25:19, 24:26, 16:14 – Kraj!
Jovana Stevanović as servisom donosi polufinale Srbiji!
22:53 11.10.2022
21:25, 25:21, 25:19, 24:26, 15:14 – Jovana!