Kraj muka po Luki – Jović pogodio posle 1.246 dana

© AP Photo / Fabrizio Corradetti/Luka Jović
Luka Jović - Sputnik Srbija, 1920, 07.10.2022
Konačno se i to dogodilo! Srpski reprezentativac Luka Jović prekinuo je golgeterski post na evrosceni. Posle 1.246 dana napadač Fiorentine je pogodio u trijumfu "ljubičastih" u Škotskoj na gostovanju Hartsu (3:0) u Ligi konferencija.
Kraj muka po Luki, tako bi se najkraće mogla opisati agonija kroz koju je prolazio momak iz Batara, kada su u pitanju golovi na evropskoj sceni. U strelce se upisao u 79. minutu na asistenciju Kuamea.
Prethodno je Luka Jović zatresao mrežu u Evropi protiv Čelsija 9. maja 2019. godine, još u periodu kada je bio Ajntrahtova gol-mašina.
Posle toga je usledio transfer u Real, a svi koji prate fudbal znaju koliko je Srbin tamo patio i retko je dobijao priliku kod Karla Ančelotija.
Ipak, transfer u Firencu je polako počeo da se isplaćuje, a Jović se treneru Vinćencu Italijanu, koji mu je od prvog minuta ukazao priliku na gostovanju Hartsu, odužio pogotkom, na koji je čekao tri i po godine.
Srpski reprezentativac stigao je tako do drugog pogotka za „violu“ za koju je dosad odigrao 12 utakmica.
Fiorentina je zahvaljujući pobedi u gostima preskočila Harts na tabeli A grupe i trenutno je druga sa četiri boda, dok prvoplasirani Bašakšehir ima sedam. Harts je treći sa tri boda, a RFS poslednji sa dva boda.