Zvezda - Ferencvaroš - Sputnik Srbija

Zvezdina rapsodija protiv Mađara – poker golova za nastavak snova o proleću u Evropi!

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su premijerni trijumf u grupnoj fazi Lige Evrope protiv mađarskog šampiona Ferencvaroša koji je zgromljen na Marakani - 4:1 (2:0). Prve bodove u drugom po jačini evropskom takmičenju doneli su Gelor Kanga (dva gola), Stefan Mitrović i Aleksandar Katai, dok je počasni pogodak za goste dao Zakarijasen.
Posle tri odigrana kola Zvezda se izjednačila na trećem mestu sa Trabzonom koji je poražen u Monaku sa 3:1 (imaju po tri boda), a da bi se definitivno vratila u borbu za prva dva mesta u grupi i proleće u Ligi Evrope potrebno joj je da isto ovo ponovi kroz sedam dana u Budimpešti u revanšu.
A to neće biti lako jer je, uprkos visokom porazu, Fradi pokazao da je jako nezgodan rival. Večeras ih je nespremne uhvatio Gelor Kanga koji je bio najbolji na terenu i sa dva gola, posebno drugim, podsetio na onog najboljeg Kangu, koga je Zvezdina publika zavolela.
© Sputnik / Lola ĐorđevićGelor Kanga
Gelor Kanga - Sputnik Srbija, 1920, 06.10.2022
Gelor Kanga
Gabonac je u 27. minutu doveo crveno-bele do vođstva iz penala koji je belgijski sudija dosudio posle asistencije iz VAR sobe. Ivanić je glavom pogodio u ruku igrača Fradija u petercu, a Zvezda dobila lep poklon.
Dok su se gosti oporavljali od tog šoka, crveno-beli su iskoristili još jednu dobru priliku, i to novopečeni reprezentativac Stefan Mitrović koji je u 35. majstorski savladao golmana Dubiša za 2:0 i oduševljenje na Marakani.
Samo što je krenulo drugo poluvreme, Zvezda je razrešila sve dileme oko pobenika ovog susreta. Ofanzivni Gobeljić je u 51. minutu sjajno poslužio Kataija, a ovaj neodbranjivo matirao golmana Dubiša za 3:0.
Deset minuta kasnije Marakana je bukvalno pala u ekstazu. Kanga je ponovo šutirao sa 25 metara, strahovit udarac veziste crveno-belih prevario je golmana Ferencvaroša, a neodbranjivi šut podsetio je na majsoriju Gabonca poput one protiv Krasnodara.
Bio je to udarac od kog se Mađari nisu oporavili, iako su u 71. stigli do počasnog pogotka preko plejmejkera Zakarijasena. Pankov je zakasnio da izblokira centaršut Vinta sa desne strane, a Eraković da blokira Norvežanina koji je ublažio poraz svog tima.
Trener Milojević je u finišu ukazao šansu rezervistima sa malom minutažom poput Motike, Veljka Nikolića ili Pankova, ali su oni propustili šansu da se nametnu i pokazali zašto ne počinju utakmice češće.
CRVENA ZVEZDA - FERENCVAROŠ 4:1 (2:0)
/Kanga 27. penal, Mitrović 35, Katai 50, Kanga 61 - Zakarijasen 71/
Stadion: Rajko Mitić.
Sudija: Lorens Viser (Belgija).
Žuti kartoni: Dragović, Sanogo, Rodić (Crvena zvezda), S. Mmae, Knoster, Večšei (Ferencvaroš).
CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Gobeljić, Eraković, Dragović (od 72. Nikolić), Rodić - Kanga, Sanogo (od 62. Srnić) - Mitrović (od 62. Pankov), Katai (od 72. Motika), Ivanić - Pešić.
FERENCVAROŠ (4-3-3): Dibuš - Vingo, Knoster, S. Mmae, Botka - Laiduni (od 67. Gojak), Bešić (od 57. Večšei), Zakarijasen - Traore, Boli (od 57. R. Mmae), Nguen (od 67. Markinjos).
Standings provided by Sofascore
20:36 06.10.2022
90' – Igraće se još četiri minuta
Toliko iznosi nadoknada na ovom meču
20:34 06.10.2022
89' – Prečka za Ferencvaroš
Nije imao sreće Mmae koji je šutirao snažno, ali u okvir gola.
20:33 06.10.2022
Pogledajte slavlje navijača Zvezde
20:26 06.10.2022
82' – Deluje da je sve gotovo
Deluje da su se Mađari pomirili s porazom na ovom meču i već okrenuli ka revanšu za sedam dana u Budimpešti. Trener Milojević je u poslednjih 15-ak minuta dao šanse s klupe Motiki i Veljku Nikoliću.
20:16 06.10.2022
71' – GOOOL za Ferencvaroš!
Strelac je Zakarijasen. Pogrešio je Pankov, zakasnio Eraković i Fradi stiže do utešnog gola.
20:06 06.10.2022
61' – GOOOL za Zvezdu!
I to kakav Gelora Kange. Strahovit udarac veziste crveno-belih sa oko 25 metara, a neodbranjivi šut podsetio je na majsoriju Gabonca poput one protiv Krasnodara.
20:03 06.10.2022
57' – Izmene kod Mađara
Umesto Bolija ušao je drugi Mmae, Rajan, a umesto Bešića napadač Vičai.
20:02 06.10.2022
56' – Borjan na mestu
Pokušao je Tokmak Nguen iskosa, ali je Borjan odbranio.
19:59 06.10.2022
54' – Žuti karton za Sanoga
Zbog faula nad vezistom Fradija.
19:56 06.10.2022
50' – GOOOL za Zvezdu!
Strelac je Aleksandar Katai, a asistent Marko Gobeljić. Sjajno je šutirao napadač crveno-belih sa oko 17 metara u donji desni ugao nemoćnog golmana Ferencvaroša.
19:50 06.10.2022
46' – Počelo je drugo poluvreme!
S centra prvi kreću crveno-beli. Nema izmena u sastavima timova.
19:35 06.10.2022
45' – Kraj prvog poluvremena!
Mnogo bolje su se snašli crveno-beli koji su iskoristili prilike i vode sa 2:0.
19:30 06.10.2022
43' – Nguen preko gola
Posle kornera lopta se odbila na volej napadaču Fradija, koji je šutirao preko gola.
19:28 06.10.2022
42' – Fradi napada
Krenuli su Mađari u ofanzivu u finišu prvog dela, izveli nekoliko napada, ali bez opasnosti po gol Borjana.
19:23 06.10.2022
35' – GOOOL za Zvezdu!
Strelac je Stefan Mitrović.
19:21 06.10.2022
34' – Dragović preko gola
Sjajno je centrirao Katai, a Dragović šutirao glavom preko gola.
19:13 06.10.2022
27' – GOOOL za Zvezdu!
19:12 06.10.2022
26' – VAR i sudija Viser iz Belgije kažu - penal!
Loptu je uzeo Gelor Kanga.
25' – Potencijalni penal za Zvezdu
Posle udarca glavom Ivanića lopta je pogodila u ruku igrača Ferencvaroša. Sudija iz VAR sobe je pozvao glavnog da pogleda situaciju.
19:09 06.10.2022
22' – Nguen loše šutira
Olako je izgubio loptu Stefan Mitrović na polovini Fradija, a gosti izveli brzu kontru koju je okončao Tokmak Nguen mlitavim udarcem, pravo u ruke Borjana.