Srpska odbojkašica Bjanka Buša - Sputnik Srbija

Srbija – 7/7! Da se zna ko je svetski šampion

Odbojkašice Srbije savladale su Dominikansku Republiku sa 3:0 (26:24, 25:20, 25:17) u okviru druge faze Svetskog prvenstva. Na taj način zabeležile su i sedmu pobedu na isto toliko utakmica i nemaju još poraz na šampionatu.
Sa ovom pobedom Srbija je obezbedila plasman u četvtrtfinale Svetskog prvenstva na kome naš tim brani titulu prvaka. Ako ovako nastave da igraju naše devojke, ne bi bilo iznenađenje da dođe do odbrane krune.
Ali, put do takvog uspeha je jako dugačak.
Srbija se protiv Dominikanki mučila najviše u prvom setu kada je gubila sa 22:23, ali je uspela do preokreta. Kako je meč odmicao, tako su izabranice Danijelea Santarelija bivale sve bolje i ubedljivije, što se videlo u trećem setu.
Dominirala je Srbija u svim elementima, Tijana Bošković, Mina Popović i Brankica Mihajlović bile su raspoložene u napadu i donele su novu pobedu.
Srbija će igrati još dva meča u grupnoj fazi, protiv Tajlanda 7. oktobra i Turske 8. oktobra.
Ideja je da se sačuva prvo mesto i dobije što lakši protivnik u nokaut fazi.
Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
20:25 05.10.2022
26:24, 25:20, 25:17 – Pobeda Srbije!
20:18 05.10.2022
26:24, 25:20, 20:10 – Srbija pred pobedom
Srbija vodi sa 10 poena razlike i jasno je da će do trijumfa i na ovoj utakmici!
20:11 05.10.2022
26:24, 25:20, 14:8 – Dominacija u bloku
Sada je krenuo i blok da radi u pravom smislu te reči, Dominikanke su izgubile oružje iz ruku.
20:08 05.10.2022
26:24, 25:20, 9:6 – Sedmi poen Popovićeve
Mina Popović igra konstantan meč, prošla je ponovo po sredini i donela našem timu dva poena razlike.
20:03 05.10.2022
26:24, 25:20, 4:2 – Dobar meč Brankice Mihajlović
Brankica igra dobro na ovom susretu, krenula je sa dobrim prijemom, a sada doprinosi i u napadu. Solidan start i trećeg seta.
19:55 05.10.2022
26:24, 25:20 – Srbija vodi sa 2:0!
Nastavljaju odbojkašice Srbije da igraju na vrhunskom nivou na ovom Svetskom prvenstvu i sada su na set daleko od sedme uzastopne pobede. Odličan drugi set, bez previše trzavica.
19:49 05.10.2022
26:24, 20:14 – Srbija blizu osvajanja drugog seta
Dominikanke se bore, napadaju iz zone šest, ali Srbija ponovo drži sve pod kontrolom i sve je bliža osvajanju drugog seta.
19:45 05.10.2022
26:24, 14:10 – Majstorija Drče
Sada je Bojana Drča fenomenalno skuvala loptu i povećala prednost našeg tima. Deluje da je sve pod kontrolom na ovoj utakmici. Samo da se privede posao kraju.
19:42 05.10.2022
26:24, 11:7 – Serija servisa Tijane Bošković
Tijana se često muči sa servisima, ali je sada napravila sjajnu seriju i donosi razliku u drugom setu.
19:39 05.10.2022
26:24, 8:6 – Zakucava Boškovićeva
Sedmi poen Tijane Bošković, a ovaj je bio prilično lep jer se radilo o kratkoj dijagonali.
19:37 05.10.2022
26:24, 4:4 – Počeo je drugi set
Razigrala se Brankica Mihajlović, to je veoma važno i za ovaj meč, ali i za ceo turnir.
19:30 05.10.2022
26:24 – Prvi set osvaja Srbija!
Posle greške Dominikanske Republike Srbija osvaja prvi set. Teško, ali slatko!
25:24 – Smeč Brankice Mihajlović!
Evo i druge set lopte posle smeča Brankice Mihajlović
19:27 05.10.2022
24:23 – Sjajna Bjelica
Ana Bjelica je ušla u igru i pogodila iz veoma teške situacije. Nastavlja se drama.
19:26 05.10.2022
22:23 – Dominikanke preokreću
Seriju je napravila ekipa Dominikanske Republike, sada je upao i as, Santareli traži tajm-aut.
19:23 05.10.2022
22:20 – Serija Dominikanki
Tri vezana poena osvojile su Dominikanke, a Stevanovićeva donosi važan poen Srbiji.
19:21 05.10.2022
21:18 – Srbija blizu osvajanja prvog seta
Dominikanke izbacuju loptu u aut i sada je Srbija sve bliža osvajanju prvog seta.
19:18 05.10.2022
18:16 – Sjajan potez Tijane
Boškovićeva je osvojila poen iz teške situacije, a Penja vraća sa druge strane.
19:14 05.10.2022
14:12 – Dobra odbojka
Dobra odbojka sa obe strane, sada je Mina Popović iz bloka donela nove poene našem timu.
19:10 05.10.2022
10:9 – Protivnik u seriji
Uspele su Dominikanke blokovima da uspore napade našeg tima i to se odmah vidi na rezultatu. Boškovićeva i dalje po sistemu toplo-hladno.