Holand zadivio i Gvardiolu, Čelsi lako protiv Milana /foto, video/

© AFP 2023 / Nick PottsErling Holand
Erling Holand - Sputnik Srbija, 1920, 05.10.2022
Mančester siti dočekao je Kopenhagen u Ligi šampiona, a bila je to zapravo dobra prilika da mašina za davanje golova u vidu Erlinga Holanda nastavi sa serijom pogodaka. Prvi je dao već posle sedam minuta, drugi u 32. minutu i tako je stigao do 28 golova na 22 meča u Ligi šampiona. Sve u pobedi od 5:0 (3:0).
Koliko je Holand dominirao govore i reakcije trenera Sitija Pepa Gvardiole koji nije mogao da veruje koliko je Norvežanin ubojit ove sezone.
Čak ga je Španac ostavio u svlačionici na poluvremenu kako ne bi trošio svoju najubojitiju haubicu.
Podsećanja radi, Holand je u nedelju upisao het-trik protiv Mančester junajteda. Zaista je u neverovatnoj formi.
Od ostalih utakmica treba izdvojiti ubedljivu pobedu Čelsija protiv Milana od 3:0 (1:0).
Golove za Plavce postigli su Fofana u 24, Obamejan u 56. i Džejms u 62. minutu utakmice.
Pari Sen Žermen gostovao je ekipi Benfike, tradicionalno francuski timovi loše prolaze u Portugaliji, pa su se i Sveci namučili - 1:1.
PSŽ je do prednosti došao posle gola Lionela Mesija kojim je podsetio na stare dane, a remi domaćinu doneo je Danilo autogolom.
Real je bio bolji od Šahtjora kod kuće sa 2:1, a Borusija od Sevilje u gostima sa 4:1. Juventus je nadigrao Makabi Haifu sa 3:1, a gol za domaćina dao je Dušan Vlahović.