Natho režirao ubedljivu pobedu Partizana nad Vojvodinom /video/

© Foto : FK Partizan / Sandić FOTOBibras Natho
Bibras Natho - Sputnik Srbija, 1920, 02.10.2022
Fudbaleri Partizana upisali su ubedljivu pobedu nad Vojvodinom u 13. kolu Superlige Srbije rezultatom 4:1.
Partizan je odigrao odličnu utakmicu, potpuno nadigrao rivala i više nego zasluženo stigao do sedme pobede u prvenstvu.
Dva gola za Partizan postigao je Bibras Natho, u strelce se upisao i Aleksandar Filipović, a poništena su dva pogotka za crno-bele.
Partizan je poveo u 16. minutu, Natho je iskoristio grešku odbrane gostiju i rutinski zatresao mrežu.
Crno-beli Izraelac je drugi put poslao loptu u gol u 23. minutu, iz jedanaesterca.
Tri minuta kasnije Vojvodina je ostala sa igračem manje jer je Igor Jeličić dobio drugi žuti karton.
U 30. minutu je precizan bio Rikardo Gomeš, poništen je taj gol zbog ofsajda, jednako kao 12 minuta kasnije kada je bez pogotka ostao Svetozar Marković.
Trener domaćih Gordan Petrić je u drugom poluvremenu promešao karte, pojačao je napad zamenivši defanzivnog vezistu Kristijana Belića ofanzivnijim igračem Samedom Baždarom, a kao rezultat toga stigao je i treći gol.
U 61. minutu glavom je, posle asistencije Natha, loptu u mrežu poslao defanzivac Aleksandar Filipović.
Vredi napomenuti da je priliku da zaigra dobio napadač Andrija Pavlović i to umesto Rikarda koji se žestoko ispromašivao za 66 minuta provedenih na terenu.
Počasni pogodak za Vojvodinu u 83. minutu postigao je Uroš Nikolić, prelepim golom iz slobodnog udarca.
Konačan rezultat, minut kasnije, sjajnim prodorom ka golu i rutinskom egzekucijom postavio je mladi Baždar.
Partizan ima dve utakmice manje, a sedmom pobedom u takmičenju stigao je do četvrte pozicije na tabeli, ima 24 poena, pet manje od vodeće Crvene zvezde koja je takođe u takmičenju odigrala 11 mečeva.