Junajted ipak izbegao katastrofu, ali ne i sramotu

© AP Photo / Dave ThompsonFudbaleri Mančester sitija proslavljaju gol protiv Atletiko Madrida u Ligi šampiona
Fudbaleri Mančester sitija proslavljaju gol protiv Atletiko Madrida u Ligi šampiona - Sputnik Srbija, 1920, 02.10.2022
Mančester siti je savladao Mančester junajted u velikom gradskom derbiju sa 6:3, a vredi istaći da su igrači ekipe menadžera Pepa Gvardiole četiri gola postigli za svega četrdesetak minuta u prvom poluvremenu.
Katastrofa Junajteda je najavljena već u osmom minutu golom Fila Fodena, Erling Holand je bio precizan u 34. i 37. minutu, a tačku na spektakl u prvom poluvremenu postavio je Foden.
To je bio dovoljan znak za brojne navijače Junajteda da napuste tribine i odustanu od praćenja svog tima.
Dominacija Sitija je nastavljena i u drugom poluvremenu, het-trik učinke su kompletirali Foden i Holand.
Sjajan gol za Junajted je postigao Antoni, a Antoni Marsijal je ušao sa klupe i upisao dva pogotka.
Posle devet odigranih kola u Premijer ligi Siti je drugoplasirani sa 20 poena, jednim manje od vodećeg Arsenala, dok je Junajted, sa utakmicom manje, na šestoj poziciji i 12 poena.