Za radost zvezdaša – Ivanić i Katai! /video/

© Foto : FK Crvena zvezdaMirko Ivanić i Aleksandar Katai – FK Crvena zvezda
Mirko Ivanić i Aleksandar Katai – FK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 02.10.2022
Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su devetu pobedu u sezoni Superlige Srbije savladavši u Novom Sadu ekipu Mladost GAT sa 4:0.
Pored pobede, navijače Crvene zvezde mora da raduje činjenica da su golove postigli Mirko Ivanić dva i Aleksandar Katai jedan.
Tandem najboljih igrača Zvezde je sjajno iskoristio reprezentativnu pauzu i vratio takmičarsku formu za predstojeće izazove, a tačku je postavio Gelor Kanga iz penala.
Ipak, negativni utisci sa ove utakmice su promašeni penal Aleksandra Pešića u šestom minutu i povreda Nemanje Milunovića.
Prvu veliku priliku za gol Zvezda je imala u šestom minutu, ali penal nije realizovan.
Ipak, svega šest minuta kasnije Ivanić je pokazao kakvim udarcem raspolaže.
Pitanje pobednika je gotovo rešio Katai, briljantnom realizacijom kontranapada.
Ivanić je još jednom uspeo da se upiše u strelce...
... a Kanga je pokazao Pešiću kako se šutira penal.
Zvezda ostaje prva na tabeli Superlige Srbije sa 29 poena iz 11 odigranih utakmica, ima dve manje od drugoplasiranog TSC koji ima 26 poena.