Jarčevi naoštrili „rogove“ za Partizan /video/

© AP Photo / Martin MeissnerKeln - Dortmund
Keln - Dortmund - Sputnik Srbija, 1920, 01.10.2022
Naredni rival Partizana u Ligi konferencija, bundesligaš Keln, napravio je lepu uvertiru u okršaj sa crno-belima. Jarčevi su na svom terenu savladali Borusiju iz Dortmunda sa 3:2 posle velike goleade u drugom poluvremenu.
Izgledalo je sve optimistično za goste posle prvog poluvremena koje je obeležio vodeći gol Julijana Branta u 31. minutu.
Međutim, samo što je krenulo drugo poluvreme, domaćini su napravili preokret.
Florijan Kajnc u 53. i Štefen Tiges u 56, preokrenuli su na 2:1, da bi Dejan Ljubičić u 71. povisio na 3:1.
Sve što su gosti uspeli da urade do kraja meča bio je još jedan počasni pogodak koji je zapravo bio autogol domaćeg desnog beka Bena Šmica u 78. minutu.
Borusija je trećim porazom u sezoni na osam mečeva ostala na 15 bodova, dok je Keln trećom pobedom uhvatio priključak sa gornjim delom tabele, trenutno je sedmi.