Tijana Bošković - Sputnik Srbija

Igra mačke i miša – Srbija lako protiv Kazahstana

Odbojkašice Srbije stigle su do nove pobede na Svetskom prvenstvu. Današnji protivnik, i to onaj nedorasli, bila je reprezentacija Kazahstana, a naše devojke slavile su sa 3:0 (25:13, 25:17, 25:10).
Selektor Danijele Santareli iskoristio je priliku da odmori nosioce igre, te da razigra ostale igračice i uveri se u koga koliko može da računa do kraja turnira.
Kazahstan nije imao šanse, Srbija je igrala sa drugom postavom i potpuno dominirala. Ovo dođe kao slobodan dan za Srbiju, ali i trening, pa je recimo Maja Aleksić uigravala napad iz koreje, Bojana Milenković smečeve, a Popovićeva prvi tempo.
Dobro je došla jedna ovakva utakmica našim reprezenativkama da skupe energije jer ih čeka dugačko prvenstvo i mnogo izazova u narednim mečevima.
Najbolje u napadu bile su Lozo, Mihajlović, Aleksić i Popović, a Kazahstan pre svega u prijemu nije mogao da parira, a potom i u ostalim kategorijama odbojkaške igre.
Srbija u sledećoj utakmici igra protiv Sjedinjenih Američkih Država.
Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
14:06 30.09.2022
25:13, 25:17, 25:10 – Odličan servis Popovićeve
Odlična igra i pobeda Srbije, nova na Svetskom prvenstvu. Kazahstan nije imao šanse, a Santareli je odmorio najvažnije igračice.
14:01 30.09.2022
25:13, 25:17, 17:7 – Odličan servis Popovićeve
Odličan servis Mine Popović, sada je stvarno Srbija jako blizu pobede od 3:0 u setovima.
13:56 30.09.2022
25:13, 25:17, 11:5 – Evo novih poena Milenkovićeve
Milenkovićeva ulazi u formu, sada je dobro pogodila za svoj deveti poen. Jasno je da se približavamo kraju ovog meča.
13:52 30.09.2022
25:13, 25:17, 5:1 – Počeo je treći set
Kako su završena prva dva seta, tako je počeo treći. Kazahstan ne može da izdrži dobre servise naših devojaka i odmah je Srbija stigla do ubedljive prednosti. Lozo, Mihajlović, Aleksić i Popović imaju po 10 osvojenih poena do sada.
13:43 30.09.2022
25:13, 25:17 – Srbija vodi 2:0!
Srbija stiže do prednosti od 2:0!
13:40 30.09.2022
25:13, 20:14 – Brankica bez bloka
Dva odlična dizanja Mirkovićeve i Brankica je napala bez bloka. Pre toga Lazovićeva neuspešna u tri uzastopna napada.
13:36 30.09.2022
25:13, 17:9 – Srbija hita ka drugom setu
Za sada sve ide prema planu, Srbija dominira i blizu je osvajanja drugog seta.
13:31 30.09.2022
25:13, 12:7 – Evo serije u drugom setu
Proradio je blok Srbije, sada se Kazahstanke baš muče da prođu u napadu.
13:27 30.09.2022
25:13, 7:5 – Sada se uigrava i blok
Jako lep tročlani blok zaustavio je Belovu, Lozo je raspoložena u napadu i sada i u drugom setu sve ide po planu .
13:24 30.09.2022
25:13, 2:3 – Dobar smeč Mihajlovićeve
Počeo je drugi set. Važno je da Mihajlovićeva proradi, sada je sjajno smečovala. Ovakve utakmice mogu da joj posluže za dizanje samopouzdanja.
13:18 30.09.2022
25:13 – Srbija lako do prvog seta
Dlanom o dlan, Srbija je došla do prvog seta i jasno je da je veliki favorit da do kraja meča dođe do ubedljive pobede.
13:16 30.09.2022
22:12 – Srbija ubedljiva
Kazahstanke za sada pokazuju slab nivo igre, zato i ne čudi što Srbija hita ka osvajanju prvog seta.
13:13 30.09.2022
17:11 – Uspešna koreja
Povezala je Maja Aleksić dve uspešne koreje, napada kada srednjak diže loptu preko glave.
13:09 30.09.2022
13:9 – Belova igra kvalitetno
Sada već raste prednost, Santareli želi da razigra Brankicu, Srbija vodi četiri razlike.
13:07 30.09.2022
10:7 – Lozo ubojita
Kazahstan dolazi do poena preko Belčenkove, a generalno se vidi da je i naš drugi tim jači od Kazahstanki.
13:03 30.09.2022
5:3 – Kazahstan se muči sa prijemom
Deluje da Kazahstan ima problema sa prijemom servisa. Potom i Bojana Milenković dolazi do poena, važno je da se upiše.
13:00 30.09.2022
1:0 – Meč je počeo
Utakmica je počela, selektor Danijele Santareli će danas malo promešati karte jer Kazahstan nije protivnik koji zahteva naše najbolje igračice na terenu.
12:53 30.09.2022
U toku je predstavljanje ekipa
U Lođu taje predstavljanje dve ekipe, a jasno je da je Srbija izraziti favorit na ovoj utakmici.
12:08 30.09.2022
Dobro došli
Poštovani čitaoci Sputnjika, dobar dan i dobro došli na tekstualni prenos meča između Srbije i Kazahstana na Svetskom prvenstvu.