Novak Đoković i Vasek Pospišil - Sputnik Srbija

Đoković izbacio prijatelja i zakazao polufinale s Rusom

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ATP turnira u Tel Avivu posle trijumfa nad Kanađaninom Vasekom Pospišilom u dva seta - 7:6, 6:3. Rival Noletu u borbi za finale u prestonici Izraela biće Rus Roman Safiulin.
Što se tiče okršaja sa prijateljem i saradnikom iz organizacije PTPA, podatak da nismo videli nijednu brejk loptu u prvom setu dovoljno govori kako su dobro servirali i jedan i drugi. Posle 12 jednoličnih gemova, nisu mogli da odluče pobednika, pa je to za njih uradio taj-brejk.
Namučio se Novak dobrano da povede u prvom setu. Poveo je brzo sa 4:0, ali se opustio i dozvolio Vaseku da izjednači na 5:5. Ipak, potom je zaigrao u prepoznatljivom stilu i posle prve set lopte stigao do vođstva od 1:0 na meču posle sat vremena igre i borbe.
Odigrao je Pospišil u tom prvom setu možda najbolji meč ikada protiv Đokovića, sa kojim, inače, često trenira i sparinguje, a moguće je i da ga je razočaranje zbog izgubljenog seta posle dobrog otpora demoralisalo malo u nastavku.
Ponestalo mu je i snage, što se videlo u finišu drugog seta kada je jedva disao i stajao na nogama, ali je uspeo da se vrati posle startnog deficita. Novak je napravio brejk u drugom gemu i otišao na 3:0, a potom mu Kanađanin uzvratio istom merom i izjednačio na 3:3.
Međutim, od tog trenutka pa do kraja za sve se ponovo pitao Đoković koji je pokazao kvalitete u odsudnim trenucima i zabeležio drugi trijumf na turniru u Tel Avivu koji mu je doneo plasman u polufinale, gde ga čeka zanimljivi rival, Rus Roman Safiulin.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik.
17:17 30.09.2022
7:6, 6:3 – Gem, set meč!
Imao je Pospišil 0:30, ali je Novak potom majstorski odservirao, dobio četiri vezana poena za 6:3 i plasman u polufinale posle blizu dva sata igre.
17:11 30.09.2022
7:6, 5:3 – Brejk Đokovića!
Videlo se na početku seta da ima probleme s disanjem Pospišil. Nije navikao na ovaj tempo igre Kanađanin, pa je posle velike borbe Đoković stigao do brejka.
17:00 30.09.2022
7:6, 4:3 – Novak vodi!
Konačno prekida seriju rivala od tri gema Đoković i to mini-asom.
16:57 30.09.2022
7:6, 3:3 – Potvrđen brejk Kanađanina!
Bilo je borbe i nerešeno 30:30, ali je Pospišil sa dva vezana poena potvrdio brejk i stigao do izjednačenja.
16:50 30.09.2022
7:6, 3:2 – Brejk za Pospišila!
Kod prve brejk lopte, Novak je poslao lagani bekhend po paraleli, ali je kod druge, Vasek poslao projektil iz forhenda i tako se vratio u drugi set.
16:45 30.09.2022
7:6, 3:1 – Gem za Kanađanina!
Perfektni servisi i bez izgubljenog poena smanjuje Vasek rezultat.
16:40 30.09.2022
7:6, 3:0 – Potveđen brejk!
Klonuo je Kanađanin koji polako tone na ovom meču. Novak lagano klizi ka polufinalu
16:37 30.09.2022
7:6, 2:0 – Brejk za Đokovića!
Demoralisani Pospišil je napravio nekoliko grešaka i Novask dolazi do važne prednosti.
16:31 30.09.2022
7:6, 1:0 – Novak spasio brejk loptu pa poveo!
Imao je Pospišil prvu brejk loptu na celom meču, ali se Novak izvukao.
16:22 30.09.2022
7:6 – Novak dobio prvi set!
1:0 – Dupla greška Kanađanina, mini-brejk za Novaka.
2:0 – Perfektan servis za vođstvo.
3:0 – Još jedan perfektan servis i poen za Đokovića.
4:0 – Loš forhend Pospišila velika prednost za Novaka.
4:1 – Konačno dobar servis i poen za Pospišila.
5:1 – Sjajan izlazak Novaka na mrežu i volej.
5:2 – Sjajan ritern i smanjena prednost Đokovića 5:3 - Odličan sada Pospišil na mreži. 5:4 – Tri vezana poena za Kanađanina.
5:5 – Ne pronalazi Novak dubinu udaraca i Kanađanin se vratio.
6:5 – Greška Kanađanina, set lopta za Novaka
7:5 – To je to! Koristi Đoković prvu priliku i uzima prvi set.
16:11 30.09.2022
6:6 – Odlučiće taj-brejk!
Obojica sjajno serviraju, a Novak svojim servisima izjednačuje rezultat. Odluka o prvomsetu pašće u taj-brejku.
16:08 30.09.2022
5:6 – Novo vođstvo Kanađanina!
Sjajni servisi, četiri poena iz četiri servisa, Novak nije imao šanse. Đoković u sledećem gemu servira za ostanak u prvom setu.
16:06 30.09.2022
5:5 – Čisti Đoković!
Sjajan je poen dobio Nole za 15:0, a potom lepo odservirao za peto izjednačenje danas.
16:02 30.09.2022
4:5 – Kanađanin bombarduje!
Iz servisa, neuhvatljiv mu je ovaj prvi servis koji je dobio gem sa tri asa. Đoković je pride nezadovoljan reketom, pa ga je promenio.
15:58 30.09.2022
4:4 – Novo izjednačenje!
Siguran Novak na svoj servis, izjednačio je bez izgubljenog poena.
15:54 30.09.2022
3:4 – Pospišil vodi!
Bio je Novak na 30:30, pročitao je servis Kanađanina, ali je loše reagovao i pogodio mrežu. Vrebao je Kanađanina i na 40:40, ali je Pospišil dobio i ovaj gem.
15:46 30.09.2022
3:3 – Novak ekspres!
Još jedan brz gem za izjednačenje. Pospišil gotovo da nije ni zapretio.
15:42 30.09.2022
2:3 – Ne da se Kanađanin!
Konačno je Novak uzeo dva poena na servis rivala, ali nije imao brejk šansu. Pospišil vodi sa 3:2.
15:38 30.09.2022
2:2 – Novo izjednačenje!
Još jedan rutinski gem za Novaka, loš slajs Pospišila za izjednačenje na 2:2.
15:33 30.09.2022
1:2 – Ubedljivi Pospišil!
Još jedan gem bez izgubljenog poena za Kanađanina. Osvojio je svih osam poena od starta meča Pospišil i vodi protiv Đokovića sa 2:1.