Novak Đoković - Sputnik Srbija

Nole oduvao Španca i zakazao duel sa dobrim prijateljem

Srpski legendardni teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira serije 250 u Tel Avivu posle pobede nad Pablom Anduharom od 2:0 – 6:0, 6:3. Izuzetna predstava srpskog majstora!
Novak će u narednoj rundi, u četvrtfinalu turnira, igrati protiv Kanađanina i dobrog prijatelja Vaseka Pospišila.
Pamtiće se drugi gem u drugom setu koji se igrao u nedogled na servis Španca, Novak je uporno odbijao da mu pruži šansu da se malo poraduje, ali je na kraju poklekao što je Anduhar iskoristio i radovao se kao da je osvojio turnir posle 22 minuta borbe.
Ipak, posle toga je Novak uspeo da privede posao kraju iako je iskusni protivnik počeo da igra značajno bolje nego u prvom setu kada je delovalo da će ostati na nuli.
„Veoma dobro. Fantastična atmosfera je bila. Sviđa mi se teren, intimno je, glasna je atmosfera. Bilo je strastveno. Srećan sam što sam ovde i što igram za vas. Počelo je savršeno, dobio sam prvih sedam gemova i onda smo se borili u drugom gemu, jedan od najdužih gemova koje sam odigrao u životu, a odigrao sam ih mnogo. U drugom setu je bilo neizvesno sve do 4:3, a onda sam oduzeo servis. Ostao sam fokusiran i zatvorio meč . Srećan sam sa igrom i nadam se da ću nastaviti ovako“, rekao je Đoković.
Bio je to prvi takmičarski duel Đokovića posle dužeg vremena, tako da je vrlo važno što je Srbin odigrao ovako ubedljivo.
Tok meča mogli ste da pratite uz Sputnjik.
20:31 29.09.2022
KRAJ – POBEDA ĐOKOVIĆA!
Srpski teniser slavio je sa 6:0, 6:3!
20:28 29.09.2022
6:0, 5:3 – Evo brejka!
Sada je Đoković na korak od pobede, serviraće za plasman u četvrtfinale.
20:23 29.09.2022
6:0, 4:3 – Nole drži prednost
Anduhar je drastično podigao nivo igre i preti Novaku, ali je srpski majstor uspeo da održi prednost i ovom setu. Španac je krenuo da izlazi na mrežu prilikom skoro svakog poena.
20:11 29.09.2022
6:0, 2:2 –Drugi set teži nego prvi
Jasno je da drugi set neće biti šetnja pored reke kao u prvom setu, Španac je uzeo već dva gema i igra prilično dobro.
19:57 29.09.2022
Sjajan gem!
Igra se jako dugo već u drugom gemu drugog seta, odigrana su 22 poena, a Srbin i dalje ne želi da dopusti Špancu prvi gem. Posle 22 minuta i 30 poena sada je 1:1 u drugom setu, uspeo je Španac da se upiše na semafor.
19:40 29.09.2022
6:0, 1:0 –Đoković uspešno otvara set
Kako je završio prvi set, tako je i nastavio drugi, Nole vodi sa 1:0. Za sada deluje da sve ide kao po loju i da je samo pitanje da li će Španac osvojiti neki gem.
19:34 29.09.2022
6:0 – Novak Đoković ekspresno do prvog seta!
Dlanom o dlan, Novak Đoković dobio je prvi set protiv Pabla Anduhara i vodi sa 1:0 – 6:0! Možemo reći da smo gledali igru mačke i miša. Prevelika razlika u kvalitetu je očigledna.
19:19 29.09.2022
4:0 – Nole ima dva brejka prednosti
Vrlo brzo je Đoković stigao do dva brejka prednosti, jasno je da je ovde velika razlika u kvalitetu dvojice tenisera. Anduhar ne može da izdrži razmene sa Noletom sa osnovne linije.
19:16 29.09.2022
3:0 – Nole siguran
Posle brejka siguran gem Đokovića i za sada se sve kreće u očekivanom smeru. Anduhar je u problemu...
19:12 29.09.2022
2:0 – Odmah brejk Novaka!
Odmah u prvom servis-gemu Anduhara Novak je došao do brejk lopte, jasno je da Špancu beton nije omiljena podloga, a Novak je sjajnim forhendom došao do 2:0.
19:08 29.09.2022
1:0 – Meč je počeo
Dobija Novak prvi gem, jasno je da je motivisan da pokaže da je u dobroj formi, dugo nije igrao takmičarski duel.
18:46 29.09.2022