Srbija - Bugarska, odbojkašice - Sputnik Srbija

Težak i važan preokret Srpkinja protiv Bugarki!

Odbojkašice Srbije zabeležile su veoma tešku i važnu pobedu nad Bugarskom na Svetskom prvenstvu – 3:2 (25:21, 22:25, 25:27, 25:21, 15:9). Srbija je povela sa 1:0, potom su Bugarke preokrenule na 1:2, ali su naše reprezentativke u petom setu došle do velikog trijumfa. Drugog na svetskoj smotri najboljih odbojkašica.
Nekako se Srbija mučila od samog starta duela, Tijana Bošković je igrala malo ispod svog nivoa, dok Brankica Mihajlović nikako nije mogla da uhvati pravi ritam.
Zato je bitan potez selektora Danijelea Santarelija bilo uvođenje Sare Lozo na mesto primača, a potom je i Ana Bjelica imala sjajne poteze, posebno u četvrtom i petom setu.
Bio je ovo lošiji meč Srbije nego protiv Kanade, teška je bila utakmica, ali je najvažnije da su naše devojke došle do pobede protiv vrlo nezgodnih Bugarki koje su jako malo grešile.
Svaki poen morao je pošteno da se zaradi. Bjanka Buša odigrala je vrhunski meč, jedan od boljih u dosadašnjoj karijeri i značajno je doprinela trijumfu nad Bugarskom. Osvojila je čak 26 poena!
Ukoliko ona i Lozo nastave u istom ritmu, a Boškovićeva proigra kako zna, neće biti problema za našu reprezentaciju u budućim mečevima.
Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
18:23 26.09.2022
KRAJ - Pobeda Srbije!
18:21 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 25:21, 13:9 – Srbija pred pobedom
Vode naše reprezentativke sa 13:9 i sada su pred pobedom posle lošeg servisa Todorove.
18:18 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 25:21, 10:5 – Buša!
Posle sjajne igre Bjanke Buše Srbija vodi sa 10:5! Jako su naše reprezentativke blizu pobede.
18:14 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 25:21, 8:2 – Raspoložena Bjelica
Ana Bjelica igra jako dobro danas i doprinela je mnogo svojim ulaskom.
18:10 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 25:21, 4:0 – Srbija bolje otvara peti set
Evo i bloka, evo poena Lozo, Srbija bolje otvara taj-brejk!
18:06 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 25:21 – Idemo u peti set
Ušli smo u peti set. Srbija je uspela da izbori novi set u kome će se odlučivati o pobedniku - 2:2. U četvrtom je Srbija bila bolja sa 25:21.
18:04 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 23:21 – Srbija vodi
Srbija vodi, ali je razlika sve manja... Bugarke prete.
17:57 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 20:13 – Sve smo bliži petom setu
Sada je već jasno da će se igrati peti set, osim ako ne bude nekih preokreta.
17:54 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 17:13 – Srbija blizu izjednačenja
Dobar potez Ane Bjelice, razigrale su se naše devojke i to se odmah vidi na rezultatu – 17:13
17:46 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 10:7 – Dobra serija Srbije
Evo serije Srbije, Buša je proradila u napadu, došao je i blok i sada sve izgleda pozitivnije.
17:42 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 6:6 – Paskova igra odlično
Bugarska igra odličnu odbojku, Srbija nekako letargično, Paskova pogađa u napadu i u četvrtom setu se igra poen za poen.
17:39 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27, 3:3 – Više nema čekanja
Sada Srbija mora da krene da igra svoju najbolju odbojku inače sledi prvi poraz na Svetskom prvenstvu gde branimo zlato.
17:34 26.09.2022
25:21, 22:25, 25:27 – Bugarska vodi 2:1 u setovima
Nije dobro, Bugarska je sada na set od pobede. Boškovićeva je izblokirana u najvažnijem momentu.
17:31 26.09.2022
25:21, 22:25, 23:24 – Neizvesno je
Igra se poen za poen, proradio je blok našoj reprezentaciji, ali Bugarke imaju prvu set loptu.
17:28 26.09.2022
25:21, 22:25, 20:21 – Bugarska vodi
Bugarska vodi, ali je dobar blok Bjanke Buše sačuvao šanse našoj reprezentaciji.
17:23 26.09.2022
25:21, 22:25, 15:17– Tri poena u nizu Bugarki
Bugarska je ušla u niz osvojenih poena i sada preokreću situaciju. Nije dobro i mogli bi da bude vrlo opasno.
17:19 26.09.2022
25:21, 22:25, 14:13– Srbija diktira ritam
Srbija diktira ritam u ovom setu, ali ne uspeva nikako da se odlepi rezultatski.
17:12 26.09.2022
25:21, 22:25, 9:9 – Velika borba
U trećem setu gleda se velika borba, a veliki je problem je što Bugarke gotovo da ne greše i dovode naše igračice u situaciju da moraju da podignu nivo igre ako žele trijumf.
17:03 26.09.2022
25:21, 22:25, 1:1 – Počeo je treći set
Mihajlovićeva nije u ritmu, zato će sada Sara Lozo biti na pravom ispitu da pokaže šta ume i zna. Potrebna je pomoć Boškovićevoj u napadu.
16:56 26.09.2022
25:21, 22:25 – Sada je nerešeno
Bugarska dolazi do seta i sada je 1:1. Srbija nije imala dovoljno raspoloženih igračica u ovom setu, napadi nisu išli tečno i to je rezultiralo izjednačenjem.