Tina Krajišnik - Sputnik Srbija

Srpkinje nemoćne protiv Australije! Težak poraz uprkos velikoj borbi

Košarkašice Srbije izgubile su u trećoj utakmici grupne faze Svetskog prvenstva od reprezentacije Australije rezultatom 69:54.
Iako je na početku delovalo da će Srpkinje uspeti da pariraju Australijankama, brzo je nestala agresivnost u odbrani, a napadi su bili veliki problem.
Srpkinje su neprestano gubile lopte, a na poluvremenu su imale čak 18 izgubljenih! Samo na momente uspevale su srpske košarkašice da se vrate preko moćne Ivon Anderson.
Srbiji je u trećoj deonici trebalo pet minuta kako bi stigle do prvog koša, dok su sa druge strane sigurnije pogađale Australijanke.
Još veći sunovrat doživela bi Srbija da Saša Čađo nije ušla u seriju trojki i vezala ih tri, a za njom proigrala i Jovana Nogić.
Međutim, i dalje je falilo agresivnosti u odbrani a Alen, Tolo i Viktomb koristile su nesigurnost Srpkinja.
Najefikasnija na meču, ali nedovoljno za pobedu bila je Anderson sa 16 poena, četiri skoka i pet asistencija.
U timu Australije Alen je imala 14 poena, pet skokova i dve asistencije i time predvodila domaću selekciju do pobede.
Narednu utakmicu Srpkinje igraju već u ponedeljak protiv selekcije Malija.
11:45 25.09.2022
40' Kraj! – Poraz Srbije
Nisu uspele košarkašice Srbije da se vrate i Australija je slavila rezultatom 69:54.
11:39 25.09.2022
38'– 53:67 Sve manje vremena...
Sada Australijanke ne greše ni sa linije slobodnih bacanja, a onda i četvrtu trojku pogađa Čađo.
11:36 25.09.2022
36'– 48:63 Greši i Krajišnik
Ne uspeva Tina Krajišnik da poentira preko slobodnih bacanja, a Talbot ne greši.
11:30 25.09.2022
34'– 47:59 Nezaustavljive...
Ponovo Australijanke dolaze u situaciju da lako poentiraju, ali Raca iz teške pozicije vraća! Nažalost, nezaustavljiva je Tolo.
11:27 25.09.2022
32'– 45:55 Bravo Jovana!
Jovana Nogić probija odbranu Australije i poentira. Šteta što Srpkinje nisu iskoristile dva neiskorišćena napada Australije koja se vratila preko Rebeke Elen.
11:19 25.09.2022
30'– 43:53 Čađo je majstor!
I još jednom Čađo pohađa trojku! Izborila je gotovo već izgubljenu loptu i poentirala. Prošao je minut a onda je ponovo Čađo pogodila treću četvrtinu!
11:15 25.09.2022
28'– 37:51 Nova trojka Australije
Još jedna odbrana Srbije koja je u seriji 9:2. Viktom međutim ostaje sama i pogađa trojku.
11:12 25.09.2022
26'– 35:48 Ajmo devojke!
Posle više od pet poena Srbija je dala poen, a onda je konačno usledila dobra odbrana. Mina Đorđević daje novi poen, a sa druge strane Australiji ističe vreme za napad.
Saša Čađo konačno se upisuje u strelce i daje trojku.
11:08 25.09.2022
24'– 28:46 Sunovrat
Svaku grešku Srbije Australija koristi i ne staje da poentira.
10:59 25.09.2022
22'– 28:40 Nastavlja se dominacija Australije
Ponovo se Australijanke vraćaju na dvocifrenu prednost i ponovo zahvaljujući izgubljenoj lopti Srpkinja.
10:42 25.09.2022
20'– 28:36 Kraj prvog poluvremena
I još jednom se probija sjajna Anderson i postiže poene. Tolo čuva prednost Australije.
10:39 25.09.2022
18'– 26:34 Bravo Ivon!
Sjajna Anderson iz ugla pogađa i smanjuje prednost koja konačno više nije dvocifrena.
10:36 25.09.2022
17'– 22:32 Anderson za utehu
Nikako srpske košarkašice da se konsoliduju, Australijanke prelako dolaze do poena. Anderson postiže novu trojku i bar malo smanjuje tenziju u srpskom timu.
10:31 25.09.2022
15'– 19:30 Veliki pad
Stefa Talbot odmah daje novu trojku, a Srbija potpuno van ritma gubi loptu! Posle dobrog početka, potpuno su stale srpske košarkašice i dopustile prednost protivnicama od 11 poena.
10:29 25.09.2022
14'– 17:25 Neumorne Australijanke
Prekida seriju Srbije Bek Elen sa dva uzastopna koša. Kristina Topuzović sa druge strane smanjuje prednost.
Ponovo je Srbija ostavila samu Vitkom koja pogađa novu trojku za Australiju.
10:26 25.09.2022
11'– 15:18 Serija Srbije i trojka Jovane Nogić!
Serija Srbije na startu druge deonice! Jovana Nogić iz velike daljine pogađa trojku i posle manje od minut početka četvrtine Australija mora da traži tajm-aut.
10:20 25.09.2022
10'– 10:18 Kraj prve deonice
Katarina Zec pravi faul u napadu, a Australijanke ulaze u seriju pred kraj prve deonice. Na tajm-autu je Marina Maljković zahtevala više agresivnosti i odmah i MekGregor posle toga pravi faul u napadu.
Četvrti put na meču je Srbiji isteklo vreme za napad.
10:15 25.09.2022
8'– 10:14 Nova trojka Australije
Iskusna Loren Džekson ubacuje trojku, a imala je Srbija i sreće jer je već u narednom napadu ostala sama ali promašila.
Krajišnik je precizna sa linije slobodnih bacanja.
10:12 25.09.2022
6'– 9:11 Probudile se Srpkinje
Ušla je Tina Krajišnik u igru i odmah kapitenka pogađa iz teške situacije. Australija i dalje bitne poene postiže preko slobodnih bacanja, ali Mina Đorđević iz ugla smanjuje prednost.
10:07 25.09.2022
4'– 5:7 Trojka Andreson!
Srpske košarkašice igraju jako čvrstu odbranu, ali sa druge strane uspevaju da realizuju nekoliko napada.
Posle skoro četiri minuta samo u prvom napadu Srbija je uspela da poentira, dok Australijanke stižu do prednosti posle dva faula srpskih košarkašica.