Malkolm Kazalon Mega  - Sputnik Srbija

Mega zamalo do iznenađenja u Moskvi

Košarkaši Mege osvojili su poslednje šesto mesto na VTB Superkupu posle poraza od Lokomotive iz Krasnodara. Posle slabog prvog poluvremena usledio je preokret na krilima odličnog Malkolma Kazalona, ali mladi tim iz Beograda nije izdržao do kraja pa je poražen sa 95:93.
Lokomotiva je bolje startovala meč, potom je Mega preuzela inicijativu, ali nije imala snage i koncentracije da privede meč kraju.
Mega je gubila dva razlike na 16 sekundi do kraja, a onda je Kazalon promašio za tri poena i tu je bio kraj.
Pre toga je promašio i dva slobodna bacanja pa se može reći da je krivac za poraz, ali isto tako treba reći da je bio najbolji igrač Mege na utakmici na kojoj je ubacio čak 29 poena.
Dvocifreni su još bili Aleksa Uskoković sa 13, Ahmad Rori sa 12 i Andrija Grbović i Matej Rudan sa po 10 poena.
U ruskom sastavu najbolji su bili Džejlen Barford sa 21 i Aleksandr Šerbenev sa 16 poena.
Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
14:53 25.09.2022
Poslednji minut
40' – Mega je gubila dva razlike na 16 sekundi do kraja, a onda je Kazalon promašio za tri poena i tu je bio kraj – 95:93. KRAJ!
14:50 25.09.2022
40' – Kazalon je promašio dva slobodna bacanja pri rezultatu 94:93.
14:44 25.09.2022
40' – U poslednjem minutu Mega vodi sa 93:92, zatim Loko daje dva poena i vodi 94:93.
14:40 25.09.2022
Nerešeno je
38' – Mega i Lokomotiva poravnati ulaze u poslednja dva minuta – 90:90. Potom sjajna trojka Grbovića - 93:90, a zatim i nesportska Rudana.
14:34 25.09.2022
Neizvesno je
37' – Sada je u toku neizvesna završnica, Mega vodi 87:84. Mogla bi Mega ovde do iznenađenja.
14:28 25.09.2022
Lokomotiva uzvraća
34' – Posle serije Mege sada uzvraća Lokomotiva, posle kritika trenera i sada je samo dva razlike – 78:80
14:19 25.09.2022
Kraj treće deonice
30' – Mega na ulasku u poslednju četvrtinu vodi sa 72:65. Kazalon je dao 26 poena do sada!
14:16 25.09.2022
Mega preuzela inicijativu
29' – Posle trojke Uskokovića sada Mega vodi sa 67:61!
14:12 25.09.2022
Mega vodi!
25' – Iako je Lokomotiva imala i dvocifrenu prednost, ali je Mega sada stigla do prednosti. Videćemo kako će se ruski igrači snaći u ovoj situaciji – 55:59. Mega vodi 62:61, a Kazalon je stigao već do 26 datih poena.
14:09 25.09.2022
Odličan start Mege
22' – Mega je uspela na početku drugog poluvremena da napravi razliku 8:2 i da se skroz vrati u meč – 52:50! Morao je Aleksandar Sekulić da traži tajm-aut. Rori zatim pogađa i nerešeno je - 52:52!
13:47 25.09.2022
Poluvreme
20' – Mega je u igri, Lokomotiva bolja. Barford i Šerbenev predvode ruski klub, dok je kod Mege najbolji Kazalon sa čak 16 datih poena na ovoj utakmici u prvih 20 minuta – 50:42. Barford i Šerbenev predvode ruski klub sa 10, odnosno 11 poena, dok je kod Mege najbolji Kazalon sa čak 16 datih poena na ovoj utakmici u prvih 20 minuta.
13:39 25.09.2022
Kazalon odličan
17' – Kazalon pruža otpor Lokomotivi, ali Mega je i dalje u priličnom zaostatku – 43:35
13:29 25.09.2022
Loko napravio zalihu
13' – Ruski tim pre svega snažnom odbranom čuva tranziciju Mege i to mu za sada daje rezultate – 32:25
13:19 25.09.2022
Kraj prve četvrtine
10' – Posle prvih 10 minuta Lokomotiva u Moskvi vodi sa 24:15. Bolje igra ruski tim, posebno u odbrani. To za sada pravi razliku.
13:15 25.09.2022
Lokomotiva diktira ritam
8' – Očekivano, ruski tim za sada igra bolje i pogađa trojke na startu meča 19:15.
13:09 25.09.2022
Martijuk raspoložen
5' – Posle dobrog starta Mege, Lokomotiva je preuzela inicijativu i vodi sa 13:8.
13:05 25.09.2022
Kazalon precizan
2' – Odmah na startu Mega pokazuje dobru igru, Kazalon je pogodio i Mega vodi sa 4:2. Videćemo može li mladi sastav da pruži Lokomotivi neki veći otpor. Inače, za Lokomotivu igra bivši reprezentativac Srbije Ivan Paunić.
13:02 25.09.2022
Meč je počeo
Počela je utakmica između Mege i Lokomotive. Videćemo koliko može mladi beogradski sastav na ovoj utakmici.
12:27 25.09.2022
Dobro došli
Poštovani čitaoci Sputnjika, dobar dan i dobro došli na tekstualni prenos utakmice između Mege i Lokomotive na VTB Superkupu.