Željko Obradović – trener Partizana - Sputnik Srbija

Pobeda prošla kroz prste – Partizan četvrti na VTB Superkupu

Košarkaši Partizana odigrali su meč protiv Uniksa u duelu za treće mesto na VTB Superkupu u Moskvi, a crno-beli su na kraju poraženi sa 83:77. Kao rezultat svega - crno-beli zauzimaju četvrtu poziciju.
Najzaslužniji za pobedu Uniksa bio je Nenad Dimitrijević sa čak 30 poena. Važno je reći da je Kevin Panter završio meč ranije zbog dve nesportske.
Kod Partizana dvocifreni su bili Janis Papapetru i Uroš Trifunović sa po 12, Panter sa 11 i Džejms Naneli sa 10 poena.
Uniks je bolje startovao utakmicu, napravio čak 10 poena prednosti, ali je brzo tim Željka Obradovića pokazao odgovor i preko Trifunovića i Pantera uspeo da se vrati u igru.
Do poluvremena je srpski tim stabilizovao odbranu i na toj bazi gradio dalju igru i prednost na poluvremenu od četiri poena.
Crno-beli su imali najveći posao u tome da zadrže Rejnoldsa i Dimitrijevića koji su prednjačili u igri ekipe Velimira Perasovića.
Na kraju je Dimitrijević rešio susret u korist Uniksa, a Partizan ne može da se pohvali brojem izgubljenih lopti.
Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
17:59 25.09.2022
KRAJ
Pobeda Uniksa - 83:77.
17:57 25.09.2022
Trojka Papapetrua!
40' – Ušli smo u poslednji minut, Papapetru je pogodio trojku iz ćoška – 79:77 za Uniks
17:54 25.09.2022
Poslednja dva minuta
38' – Uniks vodi pet razlike na minut i po pre kraja utakmice – 79:74.
17:49 25.09.2022
Trojka Anđušića
37' – Odličan napad Partizana i trojka Anđušića – 72:70. Potom se Mejkon žali na povredu...
17:47 25.09.2022
Igra se poen za poen
36' – Neizvesno je u Moskvi, igra se poen za poen i za sada se ne vidi ko će izaći kao pobednik. Madar održava Partizan u egalu – 69:70.
17:41 25.09.2022
Žbanov beleži ukradenu loptu
33' – Žbanov je prvo isprovocirao Pantera da dobije isključenje, a sada i krade loptu i donosi 65:65 na semafor.
17:36 25.09.2022
Počela je četvrta četvrtina
31' – Crno-beli se muče sa izgubljenim loptama, a Papapetru je imao dobre momente u trećoj deonici – 62:60
17:33 25.09.2022
Kraj treće deonice
30' – Na ulasku u poslednju četvrtinu rezultat glasi – 62:60
17:27 25.09.2022
Egal...
29' – Lesor je sa penala doneo poene Partizanu, pre toga je Trifunović promašio šut za tri poena – 57:57
17:16 25.09.2022
Dve nesportske i isključenje Pantera
26' – Izgubio je živce Panter i dobio je dve nesportske greške za vrlo kratko vreme. Zato mora na klupu, odnosno u svlačionicu – 52:55
17:12 25.09.2022
Dimitrijević pravi probleme Partizanu
26' – Koliko god da je Partizan dobar, Dimitrijević je odličan i igra bez promašaja danas, stigao je do 19 poena – 52:46
17:11 25.09.2022
Lep koš Koprivice
24' – Ostao je Balša Koprivica sam na poludistanci i pogodio je mekanim izbačajem – 49:43
17:09 25.09.2022
Arbitri u prvom planu
23' – Svako malo sudije idu da gledaju usporeni snimak što ubija ritam utakmice – 47:41 za Partizan.
17:06 25.09.2022
Počelo je drugo poluvreme
21' – Počelo je drugo poluvreme utakmice u Moskvi, a Uroš Trifunović je pogodio i povećao prednost crno-belih na 45:39
16:47 25.09.2022
Poluvreme
20' – Posle sjajne kontre i zakucavanja Ledeja Partizan se odlepio, ali je Dimitrijević pogodio trojku i vratio meč u egal – 43:39. Po osam poena ubacili su Trifunović i Panter.
16:41 25.09.2022
Uniks smanjuje
18' – Prvo je pala teška trojka, onda je Uniks došao do poena i sa penala i sada je – 37:34
16:34 25.09.2022
Dobra igra Trifunovića
15' – Lesor je doneo dva, a Trifunović tri poena Partizanu, dok je na drugoj strani Dimitrijević raspoložen – 37:28
16:26 25.09.2022
Trojka Nanelija
14' – Evo trojke Nanelija sa daljine i Partizan dolazi u prednost od 28:22. Naneli je odigrao odlično protiv Zenita, videćemo može li to da ponovi. Potom i poeni Trifunovića - 30:22.
16:24 25.09.2022
Partizan preuzeo inicijativu
12' – Posle boljeg starta Uniksa sada je Partizan taj koji diktira ritam i vodi sa 25:22. Ima i napad da poveća prednost.
16:20 25.09.2022
Kraj prve četvrtine
10' – Sa poenima Pantera sa poludistance Partiza je došao do egal rezultata i sada je 23:22 na kraju prve četvrtine. Podigli su crno-beli ritam u drugom delu prve deonice, Panter je u glavnoj ulozi.