Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija

Rapsodija Piksijevih Orlova – Mitrović sa tri gola uništio Šveđane /video/

Srbija je na krilima trostrukog strelca Aleksandra Mitrovića pobedila Švedsku u meču 5. kola Lige nacija – 4:1 na Marakani, pred oko 10.000 mališana i kolo pre kraja se izjednačila sa Norveškom na vrhu Grupe 4 Divizije B. Osim Mitrogola strelac je bio i Saša Lukić, koji je postigao evrogol. U utorak meč odluke u Oslu za prvom mesto i A Diviziju.
Gosti su poveli u 15. minutu posle sjajne akcije Kuluševskog koju je krunisao Viktor Klason, ali je Srbija odgovorila samo tri minuta kasnije.
Živković je sjajno centrirao s desne strane, a Mitrović postigao glavom prvi od svoja tri pogotka na ovom meču.
Srbija je do prednosti stigla u finišu prvog poluvremena. Pre toga je Dušan Vlahović promašio dve izgledne šanse, ali je mrežu Šveđana ponovo zatresao napadač Fulama.
Kapiten Tadić je izveo korner u nadoknadi prvog dela, a lopta pala na glavu Mitrovića za 2:1. U pravi čas, pred odlazak na pauzu.
Samo što je krenulo drugo poluvreme Srbija je otklonila sve dileme oko pobednika ovog meča. Još jednu sjajnu akciju koju je započeo Sergej Milinković Savić, a produžili Tadić i Vlahović, krunisao je het-trikom Mitrogol.
Nekoliko minuta trajala je neizvesnost da li je napadač Fulama bio u ofsajdu posle sjajnog pasa Dušana Vlahovića. U prvi mah pomoćnik je podigao zastavicu, ali je VAR ispravio nepravdu i dodelio treći gol, a ukupno 49. u karijeri za centafora Orlova.
Tačku na ubedljiv trijumf Srbije stavio je prelepim udarcem levicom Saša Lukić u 70. minutu.
Selektor Stojković na ovom meču ukazao je poverenje i debititantu Srđanu Babiću, koji se našao u zanimljivom defanzivnom triju u kombinaciji sa Erhanom Mašovićem i Stefanom Mitrovićem.
Što se tiče Lige nacija, utakmica u Oslu u utorak 27. septembra doneće konačnu odluku o pobedniku grupe. Našem timu bilo kakva pobeda garantuje prvo mesto, dok Norvežanima odgovara i remi zbog pobede od 1:0 u Beogradu na startu takmičenja.
Meč Srbija - Švedska mogli ste da pratite uživo u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 24.09.2022
Het-trik Mitrovića /video/
Beograd, London, Doha... ma daće ga Mitar bilo gde /video/
Norveška je lider Grupe 4 Divizije B, a Piksijevi Orlovi bi sa dve pobede do kraja, računajući i dvoboj u Oslu zakazan za 27. septembar, mogli da preotmu tron Holandu i drugovima.
Evo sastava za koji se odlučio selektor Dragan Stojković Piksi:
SRBIJA: V. Milinković-Savić - Mašović, S. Mitrović, Babić - Živković, S. Milinković-Savić, Lukić, Kostić - Tadić - Vlahović, A. Mitrović.
22:41 24.09.2022
93' - KRAJ - pobeda Srbije 4:1!
Rutinska pobeda Srbije protiv Švedske u 5. kolu Lige nacija. Orlovi su se izjednačili sa Norveškom na prvom mestu Grupe 4 Divizije B.
22:39 24.09.2022
91' - Lindelof visoko preko gola
Pokušao je štopera Švedske nije uplašio golmana Srbije Vanju Milinković-Savića.
22:38 24.09.2022
90' - Još tri minuta sudijske nadoknade
Susret na Marakani produžen je za 180 sekundi.
22:37 24.09.2022
89' - Jović zamenjuje Vlahovića
Napadač Fiorentine upisao je i 27. meč za nacionalni tim, zamenio je Dušana Vlahovića.
22:36 24.09.2022
88' - Nižu se napadi Srbije
Orlovi žele da postignu i peti gol. Ređaju se napadi pred golom Olsena, ali nedostaje taj završni udarac.
22:25 24.09.2022
78' – Sjajan start Račića
Vezista Brage zaustavio je napadača Švedske na sredini terena sjanim klizećim startom, a sudija je procenio da je sve bilo čisto.
22:20 24.09.2022
72' – Mitrović napušta teren!
Fantastični Aleksandar Mitrović napustio je teren, a umesto njega u igru je ušao Uroš Račić, fudbaler Brage.
22:18 24.09.2022
70' – GOOOL! Lukić u malu mrežu!
Strašan pogodak Saše Lukića. Drugi gol u najdražem dresu i to kakav. Sevnula je levica u dalji ugao, pravo u malu mrežu. Srbija vodi 4:1.
22:16 24.09.2022
69' – Svandberg zapretio
Fudbaler Volfsburga zapretio je udarcem desnom nogom, ali je lopta otišla preko gola Srbije.
68' – Tadić je pokušao lucidno
Kapiten je imao nameru da jednom loptom preko glave odbrane Švedske uposli napadače Srbije, ali je Olson bio najbrži i stigao je lako do te lopte.
22:09 24.09.2022
61' – Srbija se odlično brani
Probala je Švedska koja je napala po desnoj strani, ali je odbrana Srbije bez većih problema rasčistila opasnost ispred gola Vanje Milinković-Savića, posle čega je usledio ružan faul nad njegovim bratom Sergejom.
22:06 24.09.2022
59' – Ofanzivna Srbija
Uprkos vođstvu od 3:1 Srbija ne staje već napada Švedsku, što je prepoznatljiva odlika Piksijevih Orlova.
21:58 24.09.2022
47' – Mitrović stiže do het-trika!
Au, kakva akcija Srbije i rutinski pogodak Aleksandra Mitrovića. Sergej je započeo akciju, dodao je do Tadića, a onda je Vlahović pasom kroz noge spojio s golom Mitra, koji je desnom nogom pogodio dalji ugao gola Šveđana!
To mu je 49. gol za Srbiju u 75 utakmica.
21:54 24.09.2022
46' – Nastavljen je suret
Prvi napad u drugom poluvremenu ima Srbija.
21:36 24.09.2022
Poluvreme - Srbija vodi 2:1!
Zahvaljujući dvostrukom strelcu Aleksandru Mitroviću Srbije je došla do preokreta protiv Švedske.
21:33 24.09.2022
45' - GOOOL! Mitrović!
Nezaustavljiv je Aleksandar Mitrović koji je ovoga puta pogodio posle kornera u režiji Dušana Tadić. Duća je u glavu pogodio Mitra, koji je matirao Olsena i tako stigao do 48. pogotka za nacionalni tim.
21:30 24.09.2022
41' – Pokušaj SMS-a
Sergej Milinković-Savić je oprobao udarac van kaznenog prostora, ali je lopta koju je uputio levom nogom, otišla daleko pored gola.
21:24 24.09.2022
37' – Šveđani u ofsajdu
Preti Šveđani iz kontre, ali je njihov napadač bio u ofsajdu.
21:20 24.09.2022
32' – Neverovatno šta Srbija nije realizovala
Vlahović je tukao levom nogom sa pet metar iskosa s leve strane, ali je Olsen odbranio. Lopta se odbila do Tadića koji je pokušao kolenom, ali je udarac bio preslab i golman Švedske je lako uhvatio tu loptu.
21:16 24.09.2022
28' – Inicijativa Šveđana
Uprkos izjednačenju Srbije, Švedska se nije povukla već atakuje konstantno ka golu Vanje Milinković-Savića.