Aleksandar Veliki ne staje! /video/

© Sputnik / Lola ĐorđevićAleksandar Mitrović slavlje
Aleksandar Mitrović slavlje - Sputnik Srbija, 1920, 24.09.2022
Aleksandar Mitrović je u finišu prvog poluvremena susreta sa Švedskom postigao i drugi gol, čime je doneo potpuni preokret u meču 5. kola Lige nacija - 2:1.
Neverovatno je s kakvom lakoćom Aleksandar Veliki postiže golove u najdražem dresu.
Na asistenciju Dušana Tadića s kojim se razume i „vezanih očiju“ pogodio je posle kornera s leve strane na startu sudijske nadoknade.
Kapiten Srbije je uputio savršen centaršut iz kornera i pogodio je Mitrovića, koji je maestralnim trzajem glave savladao Olsena za totalni preokret na Marakani.
Podsetimo, Šveđani su poveli preko Klaesona u 15. minutu, da bi Mitrović s dva pogotka u 18. i 45. minutu doneo radost Srbiji.
As Fulama stigao je tako do neverovatnog 48. gola za nacionalni tim, čime je dodatno "podebljao" rekord.