Mađarsko čudo u Nemačkoj, Italijani slavili u reprizi finala EP

© AFP 2023 / JOHN MACDOUGALLNemačka - Mađarska
Nemačka - Mađarska - Sputnik Srbija, 1920, 23.09.2022
U okviru Lige A Lige nacija odigrane su dve utakmice: Mađarska je napravila čudo i slavila protiv Nemačke u gostima sa 1:0, dok je Italija bila bolja od Engleske u reprizi finala Evropskog prvenstva takođe sa 1:0.
Mađari su gostovali Nemcima u Lajpcigu i vrlo brzo su favoriti doživeli šok jer su gosti poveli u 17. minutu preko Salaja, a asistent je bio Soboslaj.
Zanimljivo je da je Dominik Soboslaj upravo fudbaler Red Bul Lajpciga, tako da mu je ovaj teren domaći. I to je iskoristio na pravi način.
Ali, Salaj je prva zvezda tog pogotka jer je na vrlo lep način doveo Mađare u prednost.
Ovom pobedom Mađarska je napravila čudo i izbila na prvo mesto u grupi gde se još nalaze Nemci, Englezi i Italijani!
Ko je to mogao da očekuje?
Italijani i Englezi su se susreli u reprizi finala Evropskog prvenstva, a Azuri su u svom stilu igrali tvrdo i uspeli da dođu do gola u 68. minutu. Strelac je bio Raspadori, a asistent neuništivi Leonardo Bonuči.
Samim tim su Englezi sada pali u niži rang Lige nacija.
Liga nacija - rezultati
Italija - Nemačka 1:0 (0:0)
Nemačka - Mađarska 0:1 (0:1)
Miloš Vazura - Sputnik Srbija, 1920, 23.09.2022
Podkast
Vazura: Sledeće nedelje ćemo saznati zašto je direktor APR-a morao da napusti zemlju | Miljanov korner