Košarkaška lopta - Sputnik Srbija, 1920
Evrobasket 2022
Evropsko prvenstvo u košarci 2022. godine igra se u četiri države i pet gradova, a reprezentacija Srbije je jedan od vodećih kandidata za visok plasman. Sva dešavanja sa smotre najboljih košarkaških selekcija Starog kontinenta pratite uz Sputnjik sport.
Poljska i Francuska - Sputnik Srbija

Francuzi u finalu Evrobasketa, debakl Poljaka /video/

Košarkaši Francuske plasirali su se u finale Evropskog prvenstva! Trikolori su nadigrali Poljsku sa 95:54 i tako opravdali status favorita, a dovoljno je reći da su Poljaci za celo poluvreme dali samo 18 poena. Kolokvijalno rečeno, nisu se pojavili na terenu.
Jabusele, Gober, Poarje, pa i Fal, visoki košarkaši Francuske, potpuno su nadjačali protivnika, a Poljska nije našla rešenje ni u napadu ni u odbrani.
Francuska će u finalu igrati protiv pobednika meča Nemačka – Španija.
Najefikasniji u ovako ubedljivoj pobedi Francuske bili su Geršon Jabusele sa 22 poena, te Eli Okobo i Evan Furnije sa po još 10. Zanimljivo je da su se svi igrači Trikolora upisali u strelce.
Interesantno je i da su se čak jedanaestorica igrača Poljske upisali u strelce, ali i da nijedan od njih nije bio dvocifren. Po devet poena ubacili su Sloter i Mihalak.
Poljaci su jedino u prvim minutima uspevali da naprave kakav kakav otpor jačem protivniku, ali su dali samo 18 poena za celo poluvreme i na kraju su doživeli rezultatski debakl.
Posle druge utakmice znaćemo protivnika Francuske u velikom finalu.
19:02 16.09.2022
KRAJ
Na kraju pobeda Francuske nad Poljskom - 95:54.
18:56 16.09.2022
Čeka se konačni rezultat
40’ – Francuzi slave plasman u finale Evropskog prvenstva, Poljaci su doživeli potpuni debakl.
18:51 16.09.2022
Poljaci se nisu pojavili na utakmici
38’ – Sada je i Teo Maledon pogodio trojku, Francuska je potpuno izdominirala ovaj duel i samo se čeka konačni rezultat – 85:46.
18:45 16.09.2022
34’ – Francuska potpuno dominira i vodi sa 76:38
18:38 16.09.2022
Francuzi jednom nogom u finalu
31’ – Francuzi gotovo sigurno idu u finale, vode ogromnom razlikom i samo je potrebno da sačekaju da istekne vreme – 36:67
18:35 16.09.2022
Kraj treće deonice
30’ – Francuzi sigurno vode protiv Poljske – 64:36
18:31 16.09.2022
Jabusele igra odličan meč
29’ – Već je Jabusele stigao do 22 poena, pogađa ispod koša, pogađa i spolja, sve mu polazi za rukom – 30:59
18:30 16.09.2022
Jabusele može i za tri poena
28’ – Francuzi igraju fenomenalno, Jabusele je pogodio i trojku – 25:48
18:25 16.09.2022
26’ – Francuzi igraju fenomenalno, Jabusele je pogodio i trojku – 25:48
18:22 16.09.2022
Velika prednost Trikolora
25’ – Francuzi su sada na brzinu uspeli da povećaju prednost, tajm-aut Poljaka – 23:45
18:20 16.09.2022
Poljaci pokazali znake života
24’ – Povezali su Poljaci znake života, ali Tarpi odmah nalazi rešenje – 23:41
18:19 16.09.2022
Jabusele nastavlja sa dobrom igrom
21’ – Za sada postoji samo jedan tim na terenu, Poljaci još nisu došli na polufinalni duel – 18:39
18:16 16.09.2022
Trojka Furnijea
21’ – Odmah trojka Furnijea, Francuzi dižu prednost i već sada je jasno da će Poljaci imati mnogo težak posao da se vrate u igru – 18:37
18:15 16.09.2022
Počelo je drugo poluvreme
21’ – Počelo je drugo poluvreme prvog polufinala Evropskog prvenstva, Francuzi za sada drže sve pod kontrolom i vode sa 34:18
18:00 16.09.2022
Poluvreme
20’ – Gober je zastrašio Poljake odbranom i blokadama, a Trikolori na poluvremenu vode sa 34:18! Poljska je dala samo 18 poena za 20 minuta!
17:56 16.09.2022
Gober centralna figura
19’ – Rudi Gober je centralna figura za sada, doprinosi na sve načine, čak i asistencijama, pa Francuzi vode 16:32
17:54 16.09.2022
Gober blokada, pa zakucavanje Tarpija
18’ – Poljska ne uspeva da dođe do poena, Gober je sjajan u odbrani, a posle toga je mnogo lakše da se igra – 16:30
17:49 16.09.2022
Zakucavanje Poarjea
16’ – Vode Francuzi, zakucavanje Poarjea, a Poljaci i dalje ne mogu da odgovore na takvu vrstu igre. Pre toga je Gober imao monstruoznu blokadu – 14:27
17:47 16.09.2022
Gober na penalima
16’ – Rudi Gober je fauliran i doneo je Trikolorima prednost od 25:14
17:42 16.09.2022
Evo trojke Slotera, Poljaci se drže
14’ – Prvo Balcerovski, a onda i trojka Slotera i Poljaci uspevaju da se vrate u meč – 14:22.