Zvezda se provukla u Novom Pazaru, Pešić skratio muke u 88. minutu

© Foto: FK Crvena zvezdaNovi Pazar - Crvena zvezda
Novi Pazar - Crvena zvezda  - Sputnik Srbija, 1920, 11.09.2022
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Novi Pazar u napetom derbiju 11. kola Superlige posle preokreta sa 2:1. Beograđani su trijumfovali pogotkom rezerviste Aleksandra Pešića u 88. minutu.
Domaćin, koji se branio u većem delu utakmice, poveo je već u šestom minutu pogotkom Stefana Lončara. Bio je to precizan udarac sa ivice šesnaesterca koji je crveno-belima otežao posao i naterao ih da jure rezultat.
Zvezda je do izjednačenja stigla u 34. minutu kada je Rodić na drugoj stativi sjajno ispratio centaršut Bukarija i poravnao rezultat.
Do odlaska na odmor crveno-beli su imali još jednu šansu za vođstvo, ali je udarac Bukarija zaustavila stativa.
Beograđani su dominirali u drugom poluvremenu, ali je mreža golmana Novog Pazara Filipa Kljajića dugo mirovala.
Sve do 88. minuta kada je posle dubinskog pasa Kange, lopta pala pred gol-liniju, a tamo spretni Pešić petom doneo crveno-belima trijumf i prekid crne serije bez pobede.
Njegov gol je bio povod za tenzije pokraj terena i klupa za rezerve, ali je situacija kasnije smirena i meč je priveden kraju.
Ovim trijumfom, Zvezda je prekinula niz od sedam pobeda Novog Pazara. Aktuelni šampion je sada ponovo lider na tabeli sa 23 boda, dok Pazar ima 21 i čak dve utakmice više.