Košarkaška lopta - Sputnik Srbija, 1920
Evrobasket 2022
Evropsko prvenstvo u košarci 2022. godine igra se u četiri države i pet gradova, a reprezentacija Srbije je jedan od vodećih kandidata za visok plasman. Sva dešavanja sa smotre najboljih košarkaških selekcija Starog kontinenta pratite uz Sputnjik sport.

Moćni Luka i Slovenci „pregazili“ i Belgiju za četvrtfinale Evrobasketa

© Foto : FIBASlovenija - Belgija
Slovenija - Belgija - Sputnik Srbija, 1920, 10.09.2022
Košarkaši Slovenije predvođeni Lukom Dončićem plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pobedom nad Belgijom rezultatom 88:72.
Ko bi drugi otvorio poenima meč nego Luka Dončić koji odmah na startu vezuje dve trojke.
Lako i brzo je Slovenija pobegla na 11 poena razlike i nije i slutio na to da bi Belgija mogla opasnije da zapreti.
Međutim, na kraju prve četvrtine Vanvin i Tabu prave seriju od šest poena i dolaze na samo pola koša razlike.
Sve vesti sa Evrobasketa pratite u našem specijalu.
Ni na početku druge deonice Belgijanci nisu dopuštali Slovencima da se skroz odlepe, ali je Dončić bio na visini zadatka i nije dopuštao prednost protivniku.
Međutim, pojačali su ritam Belgijanci u trećoj četvrtini i čak stigli i do prednosti od pola koša na početku poslednje deonice.
Ušetala se nervoza u obe ekipe, a Luka vraća prednost Sloveniji. Morao je šampion Evrope mnogo bolje i konačno u poslednjih pet minuta proigrali na nešto višem nivou.
Zaustavila je napad Belgije Slovenija, a Dončić je upečatljivo leteo po terenu i doneo prednost od 15 poena.
Sve je bilo gotovo u sedmom minutu kada je Tumba napravio nesportsku ličnu grešku koja je donela slobodna bacanja Dončiću i napad koji je iskoristio Majk Tobi.
Maestralni Luka Dončić imao je 35 poena.