Fuseni Dijabate - Sputnik Srbija

Partizan od ivice ponora preko preokreta sa igračem manje do remija u Češkoj!

Partizanova evropska jesen imala je spektakularnu premijeru u Češkoj gde je ekipa Gordana Petrića remizirala se ekipom Slovacko (3:3) posle velikog preokreta u prvom kolu grupne faze Lige konferencija.
Od pakla do raja išli su crno-beli na ovom meču, izgledali izgubljeno na poluvremenu, ali su smogli snage za podvig s desetoricom u drugih 45 minuta i jedan od najvećih preokreta ove sezone u evropskom fudbalu.
A počeli su očajno crno-beli, već posle pet minuta levi bek domaćih Kalabiška preciznim udarcem doveo je Slovacko u vođstvo i najavio probleme za srpskog vicešampiona. Isti igrač je na 2:0 povisio u 19. minutu posle stative Kozaka.
Verovatno da ni najveći optimisti među navijačima Partizana nisu računali da će posle isključenja Kristijana Belića u 22. minutu zbog oštrog starta (direktan crveni) njihov tim uspeti da napravi preokret s desetoricom.
© Foto : FK Partizan / Miroslav TodorovićPartizan - Slovacko
Partizan - Slovacko - Sputnik Srbija, 1920, 08.09.2022
Partizan - Slovacko
Ali, korak po korak, crno-beli su stigli do poluvremena, Petrić konsolidovao igru ubacivanjem Andradea, a Fuseni Dijabate pokrenuo lavinu. Dva sjajna šuta napadača crno-belih u 47. i 53. minutu brzo su resetovali rezultat na semaforu na 2:2.
Domaća publika doživela je totalni šok u 63. kada je posle još jedne akcije Dijabatea, lopta došla do Rikarda, a golgeter crno-belih lepim volejom doneo totalni preokret i povisio na 3:2.
Dugo se Slovacko oporavljalo od šoka, najopasnije su napadali bekovi, ali je odbrana Partizana uspevala da odoli, sve do 82. minuta kada je iskusni Kadlec ipak doneo remi svom timu. Žalili su se crno-beli da je igrao rukom, ali se to ne vidi na snimku.
I pored tog peha, Partizan je imao poslednju izglednu šansu na meču kada je Rikardo pogodio prečku u 86. minutu. Sjajno je golgeter crno-belih šutirao, ali nije imao sreće da dotuče protivnika.
Ipak, posle svega crno-beli mogu da budu zadovoljni jer su pokazali karakter i nakon što su ostali s desetoricom. E sada zašto nisu od starta igrali kao u drugom delu, to je pitanje za struku i analizu.
U drugom meču ove grupe Nica i Keln su podelili bodove - 1:1.
U sledećem kolu, Partizan dočekuje Nicu 15. septembra, dok Slovacko gostuje u Kelnu.
SLOVACKO - PARTIZAN 3:3 (2:0)
/Kalabiška 5, 19, Kozak 83 - Dijabate 47, 53, Rikardo 62/
Stadion: Gradski.
Sudija: Rob Harvi (Irska).
Žuti kartoni: Kozak, Hofman, Doski (Slovacko), Natho, Saničanin, Urošević (Partizan). Crveni karton: Kristijan Belić (Partizan) u 22. minutu.
SLOVACKO (4-4-2): Ngujen – Rajnberk (od 76. Rajnberk), Hofman, Kadlec, Kalabiška – Petržela (od 87. Šašinka), Daniček (od 77. Kohut), Havlik, Holcer – Kozak (od 65. Sinijavski), Mihalik (od 65. Večeta).
PARTIZAN (3-5-2): Popović – Marković, Vujačić, Saničanin – Živković (od 46. Andrade), Traore, Natho (od 73. Filipović), Belić, Urošević – Dijabate, Rikardo.
Anketa
Anketa je završena
8 Septembar 2022, 20:39
Utakmicu ste mogli pratite na Sputnjiku.
20:34 08.09.2022
90' – Igraće se još četiri minuta
Toliko iznosi nadoknada na ovom meču.
20:30 08.09.2022
88' – Ofanziva Čeha
Izveli su nekoliko kornera, ali bez opasnosti po mrežu Popovića.
20:28 08.09.2022
86' – Prečka Rikarda!
Šteta, šteta, šteta... Sjajna šansa je otišla u nepovrat
20:26 08.09.2022
82' – GOOOL za Slovacko!
Strelac je Libor Kozak posle smušene rakcije odbrane crno-belih.
20:20 08.09.2022
78' – Partizan umrtvio igru
To je važno jer crno-beli imaju igrača manje. Česi sve nervezoniji u finišu...
20:15 08.09.2022
72' – Natho se povredio
Izašao je Izraelac iz igre, umesto njega je ušao Filipović koji će u odbranu, a Patrik Andrade u vezni red.
20:14 08.09.2022
71' – Opasnost otklonjena
Imali su doimaći najbolju priliku u nastavku, pokušao je desni bek Reinberk glavom iskosa, ali preko gola.
20:05 08.09.2022
62' – GOOOL za Partizan!
Kakav preokret crno-belih. Strelac je Rikardo Gomeš! Sjajan volej napadača crno-belih za veliki preokret 3:2.
19:56 08.09.2022
52' – GOOOL za Partizan!
Opet Dijabate. Dva gola za sedam minuta napadača crno-belih, lep udarac i izjednačenje sa igračem manje.
19:53 08.09.2022
50' – Sreća za crno-bele
Malo je falilo da bude 3:1, Holcer je šutirao opasno, pored desne stative.
19:50 08.09.2022
46' – GOOOL za Partizan!
Strelac je Dijabate. Posle kornera lopta se odbila na 18 metara do Dijabatea koji je šutirao kroz šumu nogu i iznenadi ogolmana domaćih.
19:47 08.09.2022
46' – Počinje drugo poluvreme!
Izmena u Partizanu, umesto Živkovića na terenu je Patrik Andrade.
19:32 08.09.2022
45' – Kraj prvog poluvremena!
Loš, baš loš Partizan, teško da će se crno-beli izvući iz ovog haosa s desetoricom.
19:21 08.09.2022
35' – Česi napadaju
Partizan se brani, a evo i sublimacije košmarnih 22 minuta utakmice u Češkoj.
Fudbaleri Partizana - Sputnik Srbija, 1920, 08.09.2022
Partizanove rupe /video/
19:14 08.09.2022
29' – Sreća za Partizan
Opasan napad po levoj strani, centaršut u peterac, a tamo je Kozak promašio iz izgledne pozicije.
19:09 08.09.2022
22' – Partizan sa desetoricom
Isključen je Kristijan Belić zbog oštrog starta. Dobio je direktan crveni karton.
19:04 08.09.2022
20' – GOOOL za Slovacko!
Opet je strelac levi bek Kalabiška. Posle centaršuta Mihalik je glavom pogodio stativu, a lopta pala na nogu levog beka domaćih.
19:03 08.09.2022
17' – Poništen gol Rikarda
Ispravno, bio je ofsajd u kom se našao asisten Kristijan Belić.
18:57 08.09.2022
10' – Česi prete
Još jedan opasan napad domaćina, samo korner na kraju. Pre toga je Rikardo pokušao da zapreti na drugoj strani, ali bez uspeha.
18:50 08.09.2022
5' – GOOOL za Slovacko!
Vode Česi pogotkom levog bela Kalabiške. Sjajan i precizan udarac sa 17 metara, Popović je bio nemoćan.