Katai, Minamino - Sputnik Srbija

Zvezda nije odolela Monaku – penal kao kazna za propuštene šanse

Crvena zvezda je minimalno poražena od Monaka (1:0) na otvaranju grupne faze Lige Evrope na Marakani. Strelac jedinog pogotka bio je rezervista gostiju Brel Embolo koji je u 74. minutu iskoristio veliki kiks Slavoljuba Srnića i bespotrebno skrivljen jedanaesterac nad fudbalerom Monaka Golovinom.
Zvezda pre svega nije iskoristila šanse koje je imala. Najbolju je promašio Bukari u 43. minutu posle čega zamalo da dobije batine od Kange na poluvremenu, a upravo je Gelor bio najbliži pogotku u nastavku kada je pogodio prečku u 56.
Potom je i sjajni golman Monaka Nubel pokazao zašto ga smatraju naslednikom Manuela Nojera i zašto se vraća na kraju sezone u Bajern. Skinuo je sjajan šut Kataija na gol-liniji, potom i još nekoliko opasnih udaraca crveno-belih.
Monako uopšte nije bio mnogo bolji od Zvezde. Tehnički, njegovi igrači jesu kvalitetniji od crveno-belih, i iskusniji, pa su dočekali da nekom u taboru protivnika padne mrak na oči.
Bio je to Slavoljub Srnić koji je u 72. minutu bespotrebno oborio Golovina dok je lopta izlazila u aut, a glavni sudija, Nemac Osmers bez dvoumljenja pokazao na 11 metara. Ni VAR nije mogao da sačuva crveno-bele, a loptu je na belu tačku stavio rezervista Embolo i rutinski matirao Milana Borjana.
Pokušala je Zvezda da se vrati u meč posle tog gola, u 77. je El Fardu Ben pao u šesnaestercu, ali nije bilo dovoljno elemenata za penal po mišljenju sudija iz VAR sobe koji se nisu oglasili.
VAR je ipak bio naklonjen crveno-belima u 90. minutu posle starta Dragovića nad Embolom. Za glavnog sudiju iz Nemačke je i to bio penal, ali je posle pregledavanja snimka Osmers promenio odluku i svirao indirekt.
Zvezda nije uspela da zapreti u nadoknadi gostima, čak i posle ulaska Kulibalija umesto očajnog Kataija, koji kao da je zaboravio da igra fudbal ovog leta, pa je zabeležila prvi poraz na Marakani posle 26 utakmica.
Monako nije ništa naročito odigrao, ali je napravio veliki posao i upisao bodove.
U drugom meču ove grupe Lige Evrope Ferencvaroš je pobedio turski Trabzon sa 3:2.
U narednom kolu 15. septembra Crvena zveezda gostuje u Trabzonu, dok Monako dočekuje Ferencvaroš na svom terenu.
C. ZVEZDA - MONAKO 0:1
/Embolo 74. penal/
Stadion: Rajko Mitić
Gledalaca: 40.226
Sudija: Harm Osmers (Nemačka).
CRVENA ZVEZDA (3-4-2-1): Borjan - Eraković, Milunović, Dragović - Rodić, Sanogo, Kanga, Srnić (od 76. Nikolić) - Bukari, Katai (od 88. Kulibali) - Pešić (od 55. Ben).
MONAKO (3-4-2-1): Nibel - Disasi, Marijapan, Badijašil - Vanderson, Kamara, Fofana (od 57. Lukas), Kajo Enrike - Minamino (od 57. Diata), Golovin (od 83. Jakobs) - Ben Jeder (od 66. Embolo).
Anketa
Anketa je završena
8 Septembar 2022, 22:54
Direktan prenos mogli ste da pratite na Sputnjiku
22:49 08.09.2022
90' – Nema penala! Igra se još pet minuta!
VAR soba je intervenisala i savetovala glavnom sudiji da pregleda situaciju. Nema penala za Monako!
22:47 08.09.2022
89' – Novi penal za Monako?
Dragović je startovao na Embolu, a glavni sudija pokazao na 11 metara. VAR proverava situaciju.
88' – Zvižduci Kataiju, ušao Kulibali
Napustio je igru Zvezdin magiko, a šansu dobio novajlija iz Nanta. Ušao je u igru i Stefan Mitrović, umesto Sanoga
22:39 08.09.2022
77' – Ben pao u šesnaestercu, nema penala
Pao je El Fardu Ben u šesnaestercu Monaka, ali sudija iz Nemačke nije dosudio penal. Nije se oglasila ni VAR soba jer se iz više uglova ne vidi najjasnije kontakt sa igračem Monaka.
22:34 08.09.2022
74' – GOOOL za Monako!
Strelac je Embolo sa 11 metara.
22:30 08.09.2022
72' – Naivan penal Srnića!
Lopta je izlazila u aut, a vezista Zvezde bespotrebno oborio Golovina i glavni sudija bez dvoumljenja pokazao na belu tačku. Velika šansa za Monako.
22:27 08.09.2022
69' – Golovin požuteo
Peti žuti karton na meču dobio je ruski reprezentativac.
22:24 08.09.2022
66' – Ušao Embolo
Evo na terenu prvog napadača Kneževa
22:20 08.09.2022
60' – Zvezda dominira, Nubel izvukao loptu iz mreže
Sada je Monako u defanzivi već nekoliko minuta i brani se. Slobodan udarac je izveo Katai, ali je Nubel nekako sačuvao mrežu.
22:14 08.09.2022
56' – Prečka Kange
Okušao je udarac sa oko 20 metara Gabonac, ali je golman Nubel skrenuo loptu o prečku u korner.
22:12 08.09.2022
54' – Pešić izašao iz igre
Umesto njega na terenu je El Fardu Ben.
22:04 08.09.2022
46' – Počelo je drugo poluvreme!
I Kanga i Bukari su na terenu.
21:48 08.09.2022
45' – Kraj prvog pluvremena!
I sukob dole na terenu između Kange i Bukarija dok su ekipe odlazile u svlačionicu!
Bukari i Kanga sukob - Sputnik Srbija, 1920, 08.09.2022
Kanga i Bukari se sukobili na terenu /video/
21:44 08.09.2022
43' – Kakav promašaj Bukarija
Kao protiv Pjunika uhvatili su crveno-beli na kontru goste, ali je Bukarijev šut odbranio golman Nubel. Velika prilika...
21:38 08.09.2022
37' – Bukari izblokiran
Konačno Zvezda na polovini Monaka, Bukari je pokušao s desnog krila, ali je izblokiran. Posle kornera Kange golman Nubel je ispustio loptu na glavu Dragovića, ali lopta odlazi pored gola.
21:33 08.09.2022
32' – Zvezda stala
Odbrana je već desetak minuta glavna preokupacija crveno-belih. Teško dobijaju duele na sredini, dok je Bukari poptuno odsečen u napadu.
21:26 08.09.2022
25' – Monako kontroliše igru
Zvezda sve manje uspeva da zadrži loptu u posedu, u napadu se crveno-beli uglavnom oslanjaju na brzinu Bukarija.
21:18 08.09.2022
18' – Zvezda se brani
Još jedan opasan šut Fofane, Borjan je odbranio. Zvezda u problemima...
21:17 08.09.2022
16' – Veliki promašaj Kamare
Veliki kiks Kange, Golovin i Ben Jeder su sjajno proigrali Kamaru, koji je promašio zicer sa devet-deset metara.
21:11 08.09.2022