Odbojkaši Srbije - Sputnik Srbija

Leteći Argentinci i tvrdoglave sudije za težak poraz Srbije!

Odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je u osmini finala Svetskog prvenstva i neće imati priliku da se bori za polufinale posle neuspeha u duelu sa Argentinom od 3-0, po setovima 25:23, 25:21, 25:23.
Srbija je imala dobar ritam u prva dva seta, vodila je većim delom tih perioda, ali je dozvoljavala preokrete koje su rivali maksimalno koristili, kao i naklonost arbitara koji su u nekoliko navrata donosili pogrešne odluke na štetu srpskog tima.
Odlično je startovala srpska ekipa, povela je sa 4:1, ali su servis greške vratile rivala u igru.
U nekoliko navrata je Argentina imala priliku za izjednačenje, ali je u svakom momentu srpski tim imao pravi odgovor i čuvao je vođstvo.
Dve sporne odluke sudija su poremetile srpski tim, rivali su izjednačili na 13:13 i nastavili su sa pritiskom.
Nova pogrešna odluka sudija je Argentini donela prednost do 21:19, a u dramatičnom finišu rival je imao više sreće i okončao je prvi set sa 25:23.
Petković je briljantnim servisima počeo drugi set, doneo je prednost Srbiji, a potom su se uključili Podraščanin i Ivović za 10:6.
Argentina se nije predavala, žestoko se branila i pravila pritisak ostajući sve vreme u rezultatskoj blizini koja je prerasla u egal na 18:18, a zatim i u prednost od dva poena.
To je bila dovoljna zaliha za Kontea da sa dva poena iz servisa okonča set rezultatom 25:21.
Egal u trećem setu je naizmenično prekidan vođstvom Argentine, Srbija je u nekoliko navrata imala priliku za izjednačenje, ali je momenat bio potpuno na strani rivala koji je pucao iz svih oružja i imao rešenje za svaki nalet Srbije – letenjem na sve strane, po celom terenu, što je na kraju donelo i ubedljivu pobedu.
Najbolji u srpskom timu bio je Uroš Kovačević sa 13 poena, Srećko Lisinac je imao 11, a Dušan Petković devet poena, dok su na drugoj strani briljirali Bruno Lima sa 14 i Fakundo Konte sa poenom manje.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik.
18:55 06.09.2022
23:25, 21:25, 23:25 – Kraj! Poraz Srbije!
Nije imala snage srpska ekipa protiv inspirisanih rivala...
18:51 06.09.2022
23:25, 21:25, 22:23 – Uroš!
Uz pomoć mreže poen iz servisa!
18:50 06.09.2022
23:25, 21:25, 21:23 – Sreća...
Upecali su se rivali, pre toga Ivović nije želeo da pusti loptu u aut.
18:48 06.09.2022
23:25, 21:25, 19:21 – Poslednja šansa!
Srbija mora na sve ili ništa!
18:45 06.09.2022
23:25, 21:25, 17:19 – Šteta!
Snažan servis Petkovića, ali mali aut...
18:43 06.09.2022
23:25, 21:25, 15:17 – Greška...
Kovačević je propustio priliku za egal.
18:42 06.09.2022
23:25, 21:25, 14:16 – Zamalo...
Tri prilike je Srbija imala za izjednačenje, ali uzalud...
23:25, 21:25, 9:9 – Evo bloka!
Podraščanin je stigao do poena iz bloka. Moraće naši igrači nekako da poremete sjajan prijem Argentinaca.
18:35 06.09.2022
23:25, 21:25, 7:9 – Argentinci prave razliku
Loser je stigao do 10. poena, Argentinci su i u trećem setu napravili razliku od dva poena prednosti.
18:33 06.09.2022
23:25, 21:25, 7:7 – Konte nam pravi probleme
Dobar prijem Argentinaca na startu trećeg seta, a Konte to znalački koristi.
18:32 06.09.2022
23:25, 21:25, 5:5 – Ramos siguran
Nikako naša reprezentacija da se odlepi, Argentinci igraju sigurno i napadaju sa penala, na mreži.
18:31 06.09.2022
23:25, 21:25, 4:4 – Kovačević prolazi
Dobro je po naš tim da je Uroš Kovačević prošao, a onda i blok, Lisinac je zaustavio Palasiosa!
18:29 06.09.2022
23:25, 21:25, 2:2 – Petković u napadu
Konte je prošao sa jedne strane, a sa druge vraća Dušan Petković.
18:28 06.09.2022
23:25, 21:25, 1:1 – Blok Argentinaca