Šok u Zagrebu – pao je Čelsi! /video/

© AP Photo / Darko BandicMislav Oršić
Mislav Oršić - Sputnik Srbija, 1920, 06.09.2022
Fudbaleri Dinama iz Zagreba već na startu nove sezone Lige šampiona priredili su ogromno iznenađenje i na svom terenu su sa 1:0 savladali favorizovanu ekipu Čelsija.
Jedini gol na meču postigao je Mislav Oršić posle fantastičnog kontranapada u 13. minutu.
Čelsi je uspeo da zatrese mrežu rivala nešto kasnije, ali je taj pogodak Pjera-Emerika Obamejanga poništen zbog ofsajda.
Utakmica je bila produžena za čak osam minuta, ali promene rezultata nije bilo, uprkos žestokim napadima gostujuće ekipe.
Pobedom je Dinamo skočio na prvu poziciju Grupe A, a u drugom meču koji je počeo u 18.30 Borusija Dortmund je rutinski savladala Kopenhagen sa 3:0.
Golove su postigli Marko Rojs, Rafael Gereiro i Džud Belingem za domaću ekipu, počasni pogodak za goste delo je Rasmusa Falka, ali je on proglašen neregularnim zbog nedozvoljene pozicije.