Dejan Savić, selektor reprezentacije Srbije u vaterpolu - Sputnik Srbija

Očajna Srbija ostala bez četvrtfinala Evropskog prvenstva

Prvi put otkako nastupaju pod našom zastavom vaterpolisti Srbije neće igrati u četvrtfinalu Evropskog prvenstva. Delfini su u Splitu poraženi od Francuske sa 10:9 (3:1, 1:1, 5:4, 1:3), pa će takmičenje nastaviti u razigravanju za plasman od devetog do 12. mesta.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Ništa nas nije išlo u prvoj četvrtini, kao i na celoj utakmici. Kao da je samopouzdanje problem ovog našeg renoviranog tima koji je u uvodnoj deonici igrao očajno sa igračem više. Imali smo pet prilika da damo gol iz prednosti i nismo iskoristili nijednu.
Do jedinog gola došli smo posle tajm-auta kad je selektor Savić podviknuo, dok su Francuzi lako došli do golova i prednosti – 1:3.
U drugoj četvrtini naš tim je znatno podigao igru u odbrani, ali je nervoza u napadu dugo držala zaostatak na semaforu. Nismo uspevali da pronađemo rešenja u napadu, šutirali smo, ispucavali se bez uspeha. Jedino je Radulović pogodio, ali smo u finišu lako dozvolili Francuzima gol s igračem više za 4:2 posle prvog poluvremena.
Ni treća četvrtina nije donela boljitak u našoj igri. Ono jeste da smo bili efikasniji nego u prve dve četvrtine sa četiri pogotka, ali smo serijom gluposti u defanzivi omogućili Francuzima da nam daju pet uz sjajnu rolu iskusnog Krusile za koga nismo imali rešenje – 4:5 .
Malo on, malo sjajni golman Fontanije sa više od deset odbrana na meču, vreme je prolazilo, a Francuzi, koji su opšti vaterpolo prosek, klizili ka četvrtfinalu i duelu sa Italijanima. Utakmica je odlučena u poslednjem minutu.
Naš tim se preko Mandića i Rašovića vratio u meč u finalnoj deonici (9:9), ali je tačno 29 sekundi pre kraja Mazuki pogodio sa igračem više za konačnih 10:9.
Imali su naši priliku sa čovekom više u posldnjih pola minuta, ali se mraža sjajnog golmana Fontanijea nije zatresla pa je Francuska otišla u četvrtfinale, a našim momcima ostaje razigravanje za plasman od devetog do 12 mesta.
Golove za Srbiju postigli su: Strahinja Rašović i Dušan Mandić po tri, Radomir Drašović, Nemanja Vico i Marko Radulović po jedan. Najefikasniji u sastavu Francuske, bili su Ugo Krusila sa četiri i Tomas Vernu sa dva gola.
Direktan prenos meča mogli ste da pratite na Sputnjiku.
21:34 04.09.2022
32' – Mazuki!
Pola minuta pre kraja vođstvo za Francuze
Srbija – Francuska 9:10.
21:31 04.09.2022
31' – Mandić!
Evo ga! Izjednačenje!
Srbija – Francuska 9:9.
21:29 04.09.2022
30' – Rašović!
Konačno gol našeg tima posle serije jalovih napada...
Srbija – Francuska 8:9.
21:21 04.09.2022
25' – Mandić!
Sjajan udarac Dušana sa distance i tračak nade.
Srbija – Francuska 7:9.
21:19 04.09.2022
24' – Kraj treće četvrtine!
I ovu su Francuzi dobili sa 5:4 pa imaju velikih tri gola porednosti uoči poslednjih osam minuta.
21:16 04.09.2022
23' – Vernuo!
Sjajna šrauba francuskog centra i tri gola prednosti.
Srbija – Francuska 6:9.
21:15 04.09.2022
23' – Vico!
Nekako smo ugurali loptu sa igračem više i smanjičli razliku.
Srbija – Francuska 6:8.
21:14 04.09.2022
23' – Krusila!
Nastavlja teror našeg tima iskusni Francuz.
Srbija – Francuska 5:8.
21:08 04.09.2022
20' – Mandić!
Iz peterca smanjuje Dušan prednost Francuske.
Srbija – Francuska 5:7.
21:07 04.09.2022
19' – Mazuki!
Radulović je isključen posle boks meča sa jednim vaterpolistom Francuske, a protivnici koriste brojčanu prednost.
Srbija – Francuska 4:7.
21:06 04.09.2022
19' – Rašović!
Brzo uzvraća Strahinja i drugim golom na meču vraća nas u igru.
Srbija – Francuska 4:6.
21:05 04.09.2022
19' – Krusila!
Primili smo gol sa devet metara, opet je strelac Krusila.
Srbija – Francuska 3:6.
21:04 04.09.2022
18' – Krusila!
Uzvraćaju Francuzi sa igračem više drugim golom svog najiskusnijeg igrača.
Srbija – Francuska 3:5.
21:03 04.09.2022
18' – Rašović!
Pogađa iz peterca i smanjuje rezultat Strahinja.
Srbija – Francuska 3:4.
20:57 04.09.2022
16' – Kraj prvog poluvremena!
Katastrofalna igra našeg tima koji gubi sa 4:2 posle prvih 16 minuta igre.
20:56 04.09.2022
16' – Bjorš!
Kad nismo mogli da izjednačimo iz nekoliko pšrilika eto kazne.
Srbija – Francuska 2:4.
20:48 04.09.2022
10' – Radulović!
Konačno dobra akcija i precizan udarac sa levog krila.
Srbija – Francuska 2:3.
20:47 04.09.2022
9' – Kakav promašaj Rašovića!
Bio je sam posle kontre naš igrač sa golmanom Francuske i pogodio stativu. Nervoza.
20:44 04.09.2022
8' – Kraj prve četvrtine!
Francuzi vode sa 3:1, a mi imamo 0/5 sa igračem više što dovoljno govori zašto zaostajemo rezultatski na ovom meču.
20:40 04.09.2022