Šok na startu US Opena – kvalifikant poslao Cicipasa kući

© AP Photo / Seth WenigStefanos Cicipas
Stefanos Cicipas - Sputnik Srbija, 1920, 30.08.2022
Grčki teniser Stefanos Cicipas šokantno je eliminisan na startu US Opena, pošto je od njega u četiri seta bio bolji kvalifikant Danijel Galan Riveros – 6:0, 6:1, 3:6, 7:5.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Kolumbijac, inače 94. na ATP listi, ekspresno je osvojio uvodna dva seta protiv četvrtog nosioca, izgubio je treći, ali je u četvrtom ponovo bio na visini zadatka i poslao je Grka kući već posle prvog kola.
„Igrao sam kao amater“, kratko je posle eliminacije poručio Cicipas.
I zaista je tako i izgledalo na terenu, s obzirom na to da je Cicipas koji je spadao u uži krug favorita za osvajanje pehara, pogotovo zbog činjenice da se u Njujorku nije našao Novak Đoković, kojem je kao nevakcinisanom strancu ostala zabrana da uđe u zemlju, imao otvoren put ka samoj završnici.
Ali, nadmeno ponašanje i amaterska igra protiv Kolumbijca koji se prvi put našao na US Openu. oterali su ga ekspresno u poraz, a šokantan je i podatak da je u uvodna dva seta Grk osvojio samo jedan jedini gem.
Činilo se da se Stefanos konsolidovao, probudio i da bi mogao da se vrati u meč, pošto je u trećem setu u drugom gemu napravio brejk i na kraju je slavio 6:3.
Poveo je Cicipas i u četvrtom setu, napravio rani brejk, a zatim ga i potvrdio za 2:0, ali je onda u osmom gemu dopustio rivalu da poništi taj rani brejk, a kasnije i pri rezultatu 6:5 za Kolumbijca da ponovo pretrpi gubitak servisa, samim tim i da bude eliminisan iz Njujorka i to u prvom kolu US Opena.
Ratko Varda - Sputnik Srbija, 1920, 19.08.2022
Podkast
Ratko Varda: Uvek ću da podržim Tea | Miljanov korner
Danil Medvedev - Sputnik Srbija, 1920, 29.08.2022
Medvedev isprašio „Amerikanca“ usred Njujorka!
Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 29.08.2022
Protest u Njujorku zbog Đokovića: „Zašto?“ /video/
Veronika Kudermetova - Sputnik Srbija, 1920, 29.08.2022
Veronika deklasirala Hrvaticu – Kamila propustila priliku za „ruski derbi“ sa Anom u Americi