Vaterpolisti Srbije - Sputnik Srbija

Delfini se igrali s Izraelcima na startu Evropskog prvenstva

Vaterpolisti Srbije uspešno su startovali na Evropskom prvenstvu u Splitu gde su ubedljivo savladali selekciju Izraela sa 18:3 (3:0, 8:1, 3:1, 4:1) u prvom kolu grupne faze takmičenja.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Lako su naši momci rešili u svoju korist prvu četvrtinu sa 3:0. Drašović, Mandić i Rašović pogađali su mrežu Izraelaca, a blistao je i golman Rističević koji je branio besprekorno.
U drugoj četvrtini Izraelci su stigli do istorijskog prvog pogotka na evrospkim prvenstvima preko Šlejna, ali je to bio samo utešni detalj u četvrtini u kojoj su primili čak osam golova.
Raspucali su se naši momci, pogađali iz svih pozicija i na poluvreme otišli sa velikih 11:1.
Na početku treće četvrtine selektor Savić je ukazao poverenje golmanu Dobožanovu koji je čuvao mrežu u nastavku. Izraelci su malo podigli nivo igre, odigrali možda najbolju deonicu koju su izgubili samo sa 3:1.
U četvrtom periodu naši vaterpolisti kao da su samo čekali kraj meča. Izraelci su postigli još jedan utešni pogodak, ali nisu mogli da pruže snažniji otpor Delfinima, koji su trijumfalno otvorili ovaj šampionat.
Golove za Srbiju, postigli su: Radomir Drašović i Marko Radulović po četiri, Dušan Mandić tri, Strahinja Rašović, Petar Velkić, Ognjen Stojanović po dva i Viktor Rašović jedan.
Naredni meč na Evropskom prvenstvu u Splitu naši vaterpolisti igraju u sredu od 19 časova protiv Mađarske.
Direktan prenos ovog meča mogli ste da pratite i na Sputnjiku:
13:04 29.08.2022
32' – Radulović!
Sjajan pogodak Marka Radulovića za kraj meča! Ubedljiv start Delfina!
Srbija – Izrael 18:3.
13:00 29.08.2022
31' – Radulović!
Sjajno je ukrao loptu protivniku i sam u kontri postigao novi pogodak.
Srbija – Izrael 17:3.
12:59 29.08.2022
30' – Velkić!
Drugi gol za srpskog centra na ovom meču.
Srbija – Izrael 16:3.
12:55 29.08.2022
27' – Ros!
Smanjuju Izraelci razliku sa igračem više.
Srbija – Izrael 15:3.
12:52 29.08.2022
26' – Mandić!
Sjajan udarac levicom sa desnog krila i lep pogodak.
Srbija – Izrael 15:2.
12:45 29.08.2022
24' – Volšmit!
Smanjuju Izraelci iz peterca u finišu treće četvrtine.
Srbija – Izrael 14:2.
12:37 29.08.2022
20' – Drašović!
Novi gol najefikasnijeg pojedinca u našim redovima. Ima četiri gola.
Srbija – Izrael 14:1.
12:35 29.08.2022
19' – Rašović!
Posle Strahinje i Viktor se upisao u strelce.
Srbija – Izrael 13:1.
12:34 29.08.2022
18' – Velkić!
Prvi gol na debiju u nacionalnom timu na Evropskom prvenstvu za našeg centra. Na golu Srbije u drugom poluvremenu je Lazar Dobožanov.
Srbija – Izrael 12:1.
12:29 29.08.2022
16' – Rašović!
Asistirao mu je Drašović za velikih deset golova prednosti na kraju prvog poluvremena.
Srbija – Izrael 11:1.
12:27 29.08.2022
16' – Drašović!
Treći gol na utakmici za igrača Novog Beograda.
Srbija – Izrael 10:1.
12:26 29.08.2022
16' – Šlejn!
Prvi gol za Izrael u istoriji na Evropskom prvenstvu.
Srbija – Izrael 9:1.
12:25 29.08.2022
15' – Mandić!
Drugi gol našeg najboljg igrača na meču.
Srbija – Izrael 9:0.
12:23 29.08.2022
14' – Radulović!
Drugi gol za sjajnog Riječanina. Nemoćan golman Smirnov.
Srbija – Izrael 8:0.
12:22 29.08.2022
13' – Stojanović!
Drugi vezani gol za vaterpolistu Šapca.
Srbija - Izrael 7:0.
12:20 29.08.2022
12' – Stojanović!
Raste prednost našeg tima, Izraelci su ušli u mašinu.
Srbija - Izrael 6:0.
12:18 29.08.2022
11' – Radulović!
Opustila se ruka naših vaterpolista što se odmah vidi na semaforu.
Srbija - Izrael 5:0.
12:17 29.08.2022
10' – Drašović!
Drugi gol na meču za prvotimca Novog Beograda.
Srbija - Izrael 4:0.
12:13 29.08.2022
8' – Rašović!
Brza akcija u finišu prve četvrtine i novi pogodak za Orlove koji imaju sigurnu prednost posle uvodnih osam minuta.
Srbija - Izrael 3:0.
12:10 29.08.2022
8' – Mandić!
Postiže 355. gol za reprezentaciju naš najbolji igrač. Prvenac na ovom Evropskom prvenstvu.
Srbija - Izrael 2:0.