Srbin i Moskovljani opet ispustili 2:0 na gostovanju

© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaSlaviša Jokanović
Slaviša Jokanović - Sputnik Srbija, 1920, 27.08.2022
Drugi put u sezoni prednost od 2:0 nije bila dovoljna Slaviši Jokanoviću i Dinamu da se vrate u Moskvu sa tri boda. Plavo-beli su vodili u Nižnjem Novgorodu, ali su na kraju jedva iščupali bod sa igračem manje – 2:2 (0:2).
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Izgledalo je da će posle prošlonedeljnog trijumfa nad Spartakom, Jokanovićev tim uhvatiti zalet i početi da pobeđuje i u gostima, ali posle pravog „fajta“ na ovom meču koji je obeležilo 11 žutih katrona i isključenje gosti mogu da pevaju.
Na poluvremenu Dinamo je vodio sa 2:0 golovima Fomina iz penala u 17. i Tjukavina u 29. minutu, i činilo se da će ovo biti lepo popodne u Nižnjem za Moskovljane jer su dominirali na terenu.
Međutim, Kalinski je u 61. smanjio sa bele tačke na 2:1, gostujući štoper Fernandez dobio dva žuta za samo četiri minuta i Dinamu otežao posao sa desetoricom.
Nižnji je od 66. minuta i isključenja Fernandeza dominirao na terenu, stigao je do izjednačenja preko Stotskog u 71. minutu.
Samo je prisebni golman Šunin sprečio domaćina da totalno preokrene rezultat i nanese prvi poraz Dinamu u sezoni.
Moskovljani posle sedam kola imaju tri pobede i četiri remija, dok Nižnji ima pobedu i po tri poraza i remija.