Zvezda Makabi - Sputnik Srbija

Nebo se zatvorilo za Zvezdu – autogol za kraj snova o Ligi šampiona!

Fudbaleri Crvene zvezde ni treću sezonu uzastopno neće igrati u Ligi šampiona. Makabi iz Haife remizirao je na Marakani posle velike borbe (2:2) i ukupnim rezultatom 5:4 prošao u grupnu fazu elitnog takmičenja. Zvezda nastavlja sezonu u Ligi Evrope.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Nije Zvezda zasijala u Izraelu prošle nedelje, imala je priliku za popravni pred 50.000 svojih navijača, ali je propustila idealnu šansu da se plasira u elitno takmičenje i da inkasira ozbiljan novac.
Realno, nije ni u revanšu pokazala dovoljno da bi prošla među najbolje klubove u Evropi, posebno pristupom i partijom u drugom poluvremenu gde je bila nadigrana, nadtrčana i potučena od strane znatno skrominijeg rivala.
A sudbina je valjda htela da heroj mnogih evropskih pobeda Milan Pavkov bude tragičar na oproštaju od Marakane. Njegova loša reakcija i autogol u 90. minutu zatvorili su crveno-belima vrata Lige šampiona.
Borjan je pogrešio, Ivanić napravio faul, a Pavkov nespretno reagovao na prvoj stativi posle centaršuta i loptu sproveo u sopstvenu mrežu za šok pred 50.000 duša.
Pred punim tribinama Marakane crveno-beli su vodili sa 2:0 golovima Aleksandra Pešića u 27. i Mirka Ivanića u 43. minutu, i imali rezultat za prolaz, a onda je usledio totalni potop crveno-belih u nadoknadi.
U poslednjem minutu prvog poluvremena gosti su dobili VAR penal nakon igranja rukom Slavoljuba Srnića, ali je Milan Borjan odbranio udarac Dolefa Hazize. Ipak, posle odbijene lopte kardinalno je pogrešio Gelor Kanga, što je iskoristio Danijel Sundgren i pogotkom sa skoro 30 metara smanjio rezultat na 2:1.
U nastavku su oba tima igrala opreznije, ali je Makabi bio mnogo bolji. Zvezdin tim je užasno trčao, videlo se da nemaju snage crveno-beli u poslednjih pola sata, da su istrošeni.
Imao je Makabi stativu, pre toga i zicer Pijeroa, Milan Borjan je držao Zvezdu u igri, ali kada se činilo da meč ide u produžetke, Pavkov je nespretnom reakcijom postigao autogol u 90. minutu, pa je elitno takmičenje i treću godinu zaredom ostalo san za Dejana Stankovića i njegove pulene.
Makabi će zasluženo u Ligu šampiona, a Zvezda opet u Ligu Evrope, kao u prethodne dve sezone. Solidna uteha, ali je utisak da je moralo bolje.
CRVENA ZVEZDA - MAKABI 2:2 (2:1) /prvi meč 2:3/
/Pešić 27, Ivanić 43 - Sandgren 45+5, Pavkov 90. autogol/
Stadion: Rajko Mitić
Sudija: Entoni Tejlor (Engleska)
Žuti karton: Kanga, Dragović, Rodić, Ivanić (Crvena zvezda), Sandgren (Makabi)
CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Eraković, Dragović, Milunović, Rodić (od 84. Sanogo) - Srnić, Kanga (od 53. Kangva) - Bukari (od 84. Mustafa), Ivanić, Katai - Pešić (od 78. Pavkov).
MAKABI HAIFA (4-3-3): Koen - Sandgren, Goldberg, Planić, Kornu - Ali Mohamed, Lavi, Šeri - Haziza, Pjero, David (od 72. Acili).
Direktan prenos meča mogli ste da pratite na Sputnjiku:
22:58 23.08.2022
90' + 8' – Kraj meča!
Makabi je u Ligi šampiona posle remija na Marakani 2:2.
22:52 23.08.2022
90' – GOOOL! Autogol Milana Pavkova!
Katastrofalna reakcija napadača Zvezde, Makabi na pragu Lige šampiona.
22:50 23.08.2022
88' – Drama na Marakani
Gosti ozbiljno nadiru, Zvezda ne deluje nimalo sveže...
22:46 23.08.2022
84' – Dvostruka izmena u Zvezdi
Izašli su Rodić i Bukari, a ušli Sanogo i Mustafa. Zvezda prelazi na igru sa trojicom u poslednjoj liniji.
22:45 23.08.2022
80' – Planić loš u skoku
Visoko je skočio srpski defanzivac u petercu Zvezde, ali je poslao loptu daleko pored gola. Pre tog detalja trener gostiju je dobio žuti karton.
22:40 23.08.2022
78' – Izmena u Zvezdi
Umesto Pešića na terenu je Milan Pavkov.
22:37 23.08.2022
76' – Bukari preko gola
Odlično mu je Pešić smirio loptu, ali je Zvezdin napadač prejako šutirao iz dobre pozicije.
22:34 23.08.2022
72' – Izmena u Makabiju
Umesto Davida na terenu je Omer Atzili.
22:26 23.08.2022
66' – Stativa za Makabi!
Levi bek Kornu je ukrao loptu posle greške Ivanića, šutirao snažno, ali je Borjan uz pomoć stative sačuvao mrežu. Zvezda u velikom padu u ovih desetak minuta.
22:23 23.08.2022
61' – Sreća i opomena za Zvezdu
Posle kombinacije Šerija i Pjeroa lopta je došla do Mohameda koji je šutirao tik preko gola sa 16 metara. Opomena i sreća za Zvezdu.
22:18 23.08.2022
57' – Slobodan udarac za Zvezdu
Na nekih 18 metara je oboren Aleksandar Katai, pa će crveno-beli imati dobru priliku. Ništa, šutirao je visoko preko gola.
22:15 23.08.2022
54' – Kanga ljut zbog izmene
Odlučio je Dejan Stanković da izvede iz igre Gelora Kangu što se nije dopalo vezisti iz Gabona. Nevoljno je napustio teren i ustupio mesto Kingsu Kangvi.
Zvezda Makabi - Sputnik Srbija, 1920, 23.08.2022
Kanga skrivio gol, besneo zbog izmene i uvredio Stankovića! /video/
22:11 23.08.2022
49' – Borjan skinuo zicer Pjerou
Velika šansa za goste da izjednače, ali je Borjan sjajno ušao u šut napadaču Makabija i sprečio drugi gol. Ofanziva Izraelaca na startu drugog dela.
22:06 23.08.2022
46' – Počelo je drugo poluvreme!
Nema izmena u sastavima.
21:56 23.08.2022
Kakvo poluvreme?
Ne pamtimo ovoliku dramu, Zvezda je imala prednost za Ligu šampiona od 2:0 i odbranjen penal, ali je nepažnjom Makabi vratio meč na početak - 4:4 je u ukupnom rezultatu. Odmorite malo, pa nastavljamo, biće ovo sigurno lud meč.
21:51 23.08.2022
45' + 5' – GOOOL! Sandgren!
Smanjuju gosti iz neomoguće pozicije, strelac je Sandgren. Umesto da jure loptu igrači Zvezde kao da su slavili odbranu penala svog golmana. Pogrešio je i Kanga, poklonio loptu Šveđaninu koji je sa velike daljine matirao Borjana...
21:50 23.08.2022
45' + 4' – Odbranio je Borjan penal
Haziza je šutirao sa 11 metara, ali je Borjan odbranio taj šut.
21:48 23.08.2022
45' + 2' – Borjan sačuvao Zvezdu, ali VAR kaže – penal za Makabi!
Srnić je igrao rukom u skoku u petercu, pa je Entoni Tejlor posle pregledanog snimka pokazao na belu tačku.
21:44 23.08.2022
43' – GOOOL! Ivanić!
Vodi Zvezda sa 2:0, strelac je Mirko Ivanić. Sjajan udarac iskosa sa leve strane u same rašlje gola Makabija.
21:39 23.08.2022
40' – Kanga prvi požuteo
Javna opomena za Gabonca zbog gaženja protivnika.