Bronza za Novakovića!

© AFP 2023 / DAMIEN MEYERMarko Novaković
Marko Novaković - Sputnik Srbija, 1920, 21.08.2022
Srpski kajakaš Marko Novaković osvojio je bronzanu medalju u disciplini 200 metara na Evropskom prvenstvu, koje se održava u Minhenu.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Novaković je 200 metara prešao za 37,086 sekundi.
Zlatnu medalju je osvojio Letonac Roberts Akmens (37,028), a srebro je pripalo Šveđaninu Peteru Meningu (37,055).
Stefan Vekić i Strahinja Stefanović su osvojili treće mesto u B finalu u disciplini dubl na 500 metara.
Oni su ostvarili vreme od 1:32.913 minuta. Prvo mesto pripalo je dublu iz Španije (1:32.362), a drugi su bili Poljaci (1:32:868).
Marija Dostanić je osvojila drugo mesto u B finalu u disciplini 500 metara. Ona je stazu prešla za 1:57.301 minuta. Prvo mesto osvojila je Francuskinja Vanina Paoleti.