Gori London: Mitar golom u 90. doneo Fulamu prvu pobedu u sezoni /video/

© Bradley CollyerAleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 20.08.2022
Srpski golgeter Aleksandar Mitrović doneo je prva tri boda Fulamu u novoj sezoni. U malom londonskom derbiju popularni „kolibari" su savladali Brentford sa 3:2 pogotkom Srbina u 90. minutu.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Glavom, u svom stilu, na centaršut Kevina Mbabua sa desne strane, uporni Mitrović je stigao do 99. gola u belom dresu u svim takmičenjima. Ujedno, do trećeg u sezoni, na tri utakmice za prvu pobedu Fulama u Premijer ligi.
Počeli su sjajno domaći ovaj meč, preko Bobija Rida i Palinje stigli do laganih 2:0 posle dvadesetak minuta igre i činilo se da će rutinski zabeležiti premijernu pobedu u novoj sezoni.
Ipak, pred odlazak na pauzu Norgard je smanjio u 44, da bi prvi strelac gostiju Ivan Toni u 71. minutu doneo izjednačenje Brentfordu - 2:2.
Srpski reprezentativac je i pre pogotka odluke imao nekoliko izglednih prilika.
Postigao je jedan gol koji je poništen zbog ofsajda u 15. minutu, a golman gostiju David Raja mu je još tri puta skinuo zicere na ovom meču.
Najbolju šansu Srbin je propustio u 82. minutu kada je šutirao glavom iz peterca, ali je Španac na golu gostiju maestralno izbio loptu u polje.
Ipak, nagrađen je Mitar za upornost na najlepši način u poslednjim minutima utakmice.