Sjajna Adriana Vilagoš osvojila srebro na Evropskom prvenstvu!

© Foto : Printscreen/YoutubeAdriana Vilagoš
Adriana Vilagoš - Sputnik Srbija, 1920, 20.08.2022
Srpska atletičarka Adriana Vilagoš nastupala u finalu Evropskog prvenstva u Minhenu u bacanju koplja i stigla do evropskog srebra što je istorijski rezultat!
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Adriana je bacila 62.01m u poslednjoj seriji i tako izbila na drugu poziciju iza Cengo! Na kraju je tu i završila i sa 18 godina se domogla velikog, velikog srebra!
Zlato je pripalo Grkinji Eleni Cengo sa 65,81, a bronza Barbori Špotakovoj sa 60.68 metara.
Vilagoš je bila jedna od 12 takmičarki u finalu i njoj je ovo bilo prvo seniorsko takmičenje.
U prvoj seriji bacila je koplje 51,15m, potom 55,14m, dok je u trećoj seriji dobacila do 59,64m.
U petoj seriji Vilagoš je stigla do hica 60.32m metara što je u tom momentu bilo dovoljno za treću poziciju, pa se Adriana tako uključila u borbu za medalju.
Na kraju nije bronza, već srebro! Postala je najmlađa osvajačica medalje u istoriji bacanja koplja.
Jasno je da Adrianu čeka velika, velika karijera!
Kada je sa 18 godina završila kao druga u Evropi, kako će to tek izgledati kada Adriana bude u punoj snazi! Fenomenalan rezultat!
Medalje za Srbiju na EP u atletici u Minhenu prethodno su osvojili Ivana Vuleta koja je osvojila zlato u skoku udalj i Armin Sinančević koji je bio srebrni u bacanju kugle.

Priliku za novo odličje za Srbiju sutra (19.05) će imati Angelina Topić koja će se takmičiti u finalu skoka uvis.