Nikola Jokić na meču protiv Češke - Sputnik Srbija

Odbrana mekana, srce hrabro – preokret Orlova protiv Italijana!

Košarkaši Srbije ostvarili su pobedu nad Italijom posle velikog preokreta u prijateljskom duelu u Hamburgu - 90:86.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Mučili su se Orlovi, ali su na krilima Nikole Jokića i Vasilija Micića u poslednjoj četvrtini uspeli da dođu do važnog trijumfa, posebno zbog samopouzdanja.
Odbrana nije bila dobra, ali su srce i karakter na mestu. Sjajan preokret!
Najvažnija poruka koju je Srbija danas pružila je da se ne predaje čak i kada gubi sa 15 poena razlike, što je važno pred Evropsko prvenstvo gde će biti uspona i padova.
Kada je delovalo da će Srbija izgubiti, Jokić je povukao, svi ostali ispratili i Orlovi su upisali pobedu posle poraza od Slovenije.
Tako će sutra igrati u finalu Superkupa u Nemačkoj sa pobednikom duela Nemačka - Češka.
Najefikasniji u našim redovima bio je Nikola Jokić sa 18 poena, 10 skokova i pet asistencija, a pratili su ga Vladimir Lučić i Vasilije Micić sa po 15 datih poena. Kod Italijana se najbolje pokazao Simone Fontekio sa 25 poena, a Nikolo Meli je dodao 17.
Može se reći da je bilo dosta dobrih stvari u igri Orlova, od učinka kapitena Lučića, preko saradnje Micić sa Jokićem i Milutinovim. U negativne stvari mogao bi da ide defanzivni skok koji nije funkcionisao ni protiv Slovenaca.
Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Goran Dragić i Džimi Batler, košarkaši Majamija - Sputnik Srbija, 1920, 16.08.2022
Bivši lider Slovenaca: Luka kao dan i noć – Srbiji od nas gorak ukus u ustima
20:00 19.08.2022
KRAJ - 90:86!
Pobeda Srbije!
19:56 19.08.2022
Poslednji minut
40’ minut – Kalinić precizan oba puta – 90:86
19:55 19.08.2022
40’ minut – Manion pogađa na 10 sekundi pre kraja, 88:86. Potom je fauliran Kalinić.
19:51 19.08.2022
40’ minut – Pogađa Kalinić, Srbija vodi 88:85!
19:50 19.08.2022
40’ minut – Jokić donosi poen prednost Orlovima – 86:85
19:47 19.08.2022
Italijani opet daju trojku
39’ minut – Tonut je sada ubacio trojku, Italijani vode 85:84. Drama u Hamburgu
19:46 19.08.2022
Micić trojkom na trojku Fontekija
39’ minut – Sjajna završnica u Hamburgu, Micić je odgovorio trojkom na trojku Fontekija, Srbija vodi 84:82
19:44 19.08.2022
Jokiiiić!
38’ minut – Vodi Srbija posle dugo vremena – 81:80! Sjajno!
Trojka kapitena!
37’ minut – Italijani sada vode samo dva poena razlike!
19:42 19.08.2022
19:39 19.08.2022
Trojka Jaramaza!
35’ minut – Jaramaz je ubacio trojku i sada je samo tri poena razlike za Italijane – 78:75
19:38 19.08.2022
Jokić za Jaramaza
33’ minut – Odlična akcija Jokića za Jaramaza koji je samo položio loptu u obruč, ali opet slaba odbrana i Manion to kažnjava.
19:35 19.08.2022
Jokić drži nadu
33’ minut – Jokić se trudi, igra ispod obruča i pogađa. Italijani vode 74:67, postoji nada za preokret.
19:32 19.08.2022
Počela je poslednja četvrtina
31’ minut – Dosta promašenih zicera na startu poslednje deonice pa u prvom minutu nije bilo koševa sa obe strane – 65:72
19:28 19.08.2022
Kraj treće deonice
30’ minut – Posle 30 minuta igre Italija vodi 72:65.
19:23 19.08.2022
Jokić pogađa, Poceko traži tajm-aut
29’ minut – Evo još jednog dobrog napada i koša Jokića, selektor Italije Poceko mora da traži tajm-aut – 64:72.
19:22 19.08.2022
Odbrana Orlova i dalje premekana
28’ minut – Micić je ubacio trojku, ali Biliga previše jednostavno prolazi do obruča i pogađa – 62:72
19:21 19.08.2022
Jokić u prvom planu
27’ minut – Nikola Jokić dva napada zaredom završava ispod koša, biva fauliran i na taj način Orlovi spuštaju prednost Italijana – 59:70.
19:18 19.08.2022
Fontekio ne staje
27’ minut – Fontekio je od prvog minuta do sada veoma raspoložen da igra protiv Srbije, a to se i odslikava na rezultatu – 55:70. Dao je 21 poen.
19:14 19.08.2022
Micićeva trojka!
25’ minut – Važnu trojku dao je Micić, ali je i dalje problem što Orlovi ne uspevaju da odigraju dobru odbranu na ovoj utakmici – 53:66