Fudbaleri Partizana - Sputnik Srbija

Partizan zalečio rane pokerom golova!

Fudbaleri Partizana ostvarili su ubedljivu pobedu u prvoj utakmici plej-ofa za plasman u Ligu konferencija nad ekipom Hamrona sa Malte rezultatom 4:1.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Partizan je započeo utakmicu u skromnom ritmu, prepustio je inicijativu rivalu, ali je uspeo da iskoristi sve šanse i do 33. minuta je imao prednost od 3:0.
Golove u tom periodu postigli su Rikardo Gomeš u 15, Slobodan Urošević u 25. i Fuseni Dijabate u 33. minutu.
U 52. na 3:1 je smanjio Metju Gilmije, a konačan rezultat postavio je Patrik Andrade u 77. minutu.
Crno-beli su u prvu utakmicu u Evropi posle ispadanja od kiparskog AEK iz Larnake započeli u nesvakidašnjem sastavu, bez Bibrasa Natha i sa trojicom klasičnih defanzivaca.
Trener Petrić kao da je odlučio da prepusti inicijativu gostima koji su držali loptu u nogama, a Partizan je čekao greške i nameravao da iskoristi brzinu napadačkog trija Menig-Rikardo-Dijabate.
Tek u desetom minutu Partizan je stigao do prve prilike, prethodno je Džoni žestoko namučio Saničanina, ali su mreže ostale mirne, sve do momenta koji je stigao pet minuta kasnije.
Prvi gol za Partizan postigao je Rikardo posle sjajne asistencije Meniga, što je značilo olakšanje za ceo crno-beli tim.
Deset minuta kasnije rezultat je bio dupliran, Živković je odlično centrirao, Vujačić je glavom prosledio loptu u peterac, a tu je najpribraniji bio Urošević, kapiten Partizana, koji je povisio na 2:0.
Već u 33. minutu Partizan je poveo 3:0, sevnuo je kontranapad posle kornera rivala, Andrade je bio najbrži posle dodavanja Meniga, pridružio mu se Dijabate, dobio je asistenciju i lako zatresao mrežu.
Ekipa Hamruna je uspela da pošalje loptu u gol Partizana u 45. minutu, ali je on poništen zbog prekršaja nad golmanom Popovićem koji je dobio udarac kolenom u glavu.
U drugom poluvremenu rival je ponovo zadržao loptu, rezultat toga je bio gol Metjua Gilmijea u 52. minutu i to je uzdrmalo domaći sastav koji se potom odlučio da potpunu odbranu.
Nekoliko prilika za Partizan je propušteno, a konačan rezultat je u 77. minutu postavio Andrade, posle divne kombinacije sa zemljakom Rikardom.
Revanš meč na Malti je zakazan za četvrtak 25. avgust.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:55 18.08.2022
94' – Kraj! Pobeda Partizana!
Četiri gola u mreži Maltežana su dovoljno dobra zaliha za revanš, ali trener Gordan Petrić neće moći da bude zadovoljan izdanjem svoje ekipe koja je bila inferiorna u odnosu na rivala.
Ipak, nišanske sprave su bile naštelovane i rezultat toga su četiri gola u mreži gostiju.
Partizan pobeđuje sa 4:1!
22:52 18.08.2022
92' – Šanse na obe strane
Popović je najpre odbranio, a na drugoj strani Živković je propustio šansu i za gol i za asistenciju.
Golman Partizana je ponovo sjajno reagovao, u situaciji jedan na jedan rivalima nije dozvolio ni šut.
22:51 18.08.2022
90' – Izmene u ekipi Partizana
Andradea je zamenio Nemanja Jović, Gomeša Nikola Terzić, a Dijabatea Samed Baždar.
22:38 18.08.2022
77' – Četvrti gol Partizana!
Patrik Andrade je iskoristio asistenciju Rikarda Gomeša i upisao se u strelce. Partizan vodi 4:1!
22:33 18.08.2022
74' – Slab udarac Andradea
Živković je odlično centrirao levom nogom, ali je Andrade bio prenizak za udarac.
22:30 18.08.2022
71' – Šteta!
Dijabate je vratio lošu loptu Andradeu, propuštena je velika šansa za gol. Usledila je još jedna, Rikardo je bio izblokiran.
22:29 18.08.2022
69' – Velika šansa za Markovića!
Lopta je iz kornera praktično išla u gol, Marković je pokušao da dođe do nje, zahvatio je, ali ne dovoljno precizno.
22:28 18.08.2022
69' – Dijabate je previše čekao!
Dobio je sjajnu loptu u prostor, trebalo je odmah da šutira, ali je oklevao i od svega samo korner.
22:24 18.08.2022
65' – Gosti drže loptu
Partizan se brani...
22:18 18.08.2022
59' – Partizan kreće u odbranu
Napadača Meniga menja defanzivni vezista Kristijan Belić.
22:16 18.08.2022
57' – Problemi za Partizan!
Velika šansa za goste, Popović je srećom odbranio!
22:15 18.08.2022
56' – Partizan se brani!
Nižu se napadi rivala...
22:14 18.08.2022
55' – Saničanin umalo povredio sam sebe!
Posle intervencije je pao direktno na koleno i ostao da leži. Srećom, bez većih posledica.
22:12 18.08.2022
52' – Partizan primio gol!

Loša reakcija crno-belih posle centaršuta, Metju Gilmije je ostao sam u kaznenom prostoru i ispred Svetozara Markovića zahvatio loptu glavom, poslavši je u mrežu.

Partizan vodi 3:1.
22:10 18.08.2022
51' – Dijabate se zaigrao
Odlično je prošao krilni napadač Partizana po desnom boku, ušao u kazneni prostor, prevario rivale, ali je otišao isuviše prema golmanu.
Ostaje 3:0.
22:09 18.08.2022
49' – Kakva greška Popovića!
Umesto rukama, golman Partizana je probao da otkloni opasnost nogom ispred zahuktalog rivala.
Srećom, bez opasnosti za Partizan zbog reakcije Vujačića.
22:05 18.08.2022
45' – Počelo je drugo poluvreme!
Partizan vodi 3:0.
21:50 18.08.2022
Poluvreme: Goleada u Humskoj!
Posle 45 minuta fudbala u prvoj utakmici plej-ofa za plasman u Ligu konferencija Partizan protiv Hamruna vodi sa 3:0.
21:47 18.08.2022
45' – Poništen gol Hamruna!
Lopta je završila u mreži Partizana, Popović je loše intervenisao posle slobodnog udarca, ispala mu je lopta, potom je dobio udarac kolenom u glavu, a zatim je lopta ušla u gol.
Sudija je poništio gol posle konsultacija sa saradnicima.
21:41 18.08.2022
40' – Dve šanse za goste
Popustila je odbrana Partizana, povezali su dve šanse u istom napadu igrači Hamruna, ali bez uspeha.