Adriana Vilagoš kroz dramu do finala EP! /video/

© Foto : Instagram/AdrianaVilagosAdriana Vilagoš
Adriana Vilagoš - Sputnik Srbija, 1920, 18.08.2022
Mlada srpska atletičarka Adriana Vilagoš plasirala se u finale bacanja koplja na Evropskom prvenstvu u Minhenu, što je njeno prvo seoniorsko takmičenje u karijeri.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Kod prva dva pokušaja je prestupila, da bi je do finala doveo poslednji treći hitac koji je iznosio 57,70 metara.
Podsetimo, Adriana je na Svetskom juniorskom prvenstvu u Kaliju osvojila zlato rezultatom 63,52 metra.
Pošto je Adriana bacila koplje 57,70 metara zauzela je devetu poziciju i posle nje je bacalo još sedam takmičarki.
Srećom, nijedna od njih nije uspela da nadmaši rezultat Adriane Vilagoš koja se na dramatičan način plasirala u svoje prvo seniorsko finale.
„Završili smo kvalifikacije, nije baš išlo onako kako sam ja želela. Ali, imala sam jako veliku tremu. Ovo mi je bilo prvo seniorsko takmičenje, ali sam imala sreću da uđem u finale. Prvi cilj je ispunjen. Nadam se da ću tamo bolje da bacam koplje, preko 60 metara“, rekla je vidno uzbuđena Adriana posle sjajnog rezultata na Evropskom prvenstvu u Mihnenu.