U Moskvi je ispisana istorija – brojalo se do 500! /foto/

© Sputnik / Lola ĐorđevićFudbalska lopta
Fudbalska lopta  - Sputnik Srbija, 1920, 17.08.2022
Spartak iz Moskve postao je prvi klub u Premijer ligi Rusije koji je zabeležio 500 pobeda. Trijumf nad Sočijem minulog vikenda rezultatom 3:0 doneo je istoriju u prestonicu najveće pravoslavne zemlje na svetu.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Istorija je ispisana u Moskvi 14. avgusta nakon što je Spartak s ubedljivih 3:0 slavio protiv Sočija. Ni jednom klubu iz Rusije to do sada nije pošlo za rukom.
U prvom poluvremenu utakmice petog kola PLR mreže su mirovale, da bi u nastavku Spartak čak tri puta pronalazio put to mreže, i na taj način je ispisana istorija u Moskvi.
Kvinsi Promes je „otključao bravu“ gostiju u 57. minutu, da bi Zinkovski u 71. duplirao prednost domaćina, a tačku na „i“ stavio je ponovo Promes, svojim drugim pogotkom u meču u 84. minutu.
Na taj način Moskovljani su stigli do četvrte pobede u ovogodišnjem šampionatu, a ukupno do 500. pobede u ruskoj Premijer ligi. Spartak je prvi na tabeli sa 13 bodova, četiri pobede i remi, dok drugoplasirani Zenit ima dva boda zaostatka, kao i trećeplasirani Rostov.