Milan Pavkov - Sputnik Srbija

Zvezda „odradila“ Pjunik, svim silama na Makabi!

Fudbaleri Crvene zvezde nisu dozvolili nikakvo iznenađenje u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su savladali kao gosti šampiona Jermenije Pjunik sa 2:0 i ukupnim rezultatom od 7:0 prošli u plej-of za elitno takmičenje gde ih očekuje dvomeč sa Makabijem iz Haife.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Zvezda je rutinski odradila ovo gostovanje, Pjunik opet ispoljio nedisciplinu koja se oslikala u dva penala koje je Beograđanima na aisistenciju iz VAR sobe ispravno dosudio škotski arbitar Vilijam Kolum i to oba puta posle kornera.
Aleksandar Katai nije iskoristio prvi udarac sa bele tačke u 29. minutu posle igranja rukom Žuninja u svom petercu, ali je zato Gelor Kanga u 43, ispravio kiks „Magika“ posle najstrože kazne zbog potezanja za dres ispred gola.
© Foto: FK Crvena zvezdaAleksandar Katai
Aleksandar Katai - Sputnik Srbija, 1920, 09.08.2022
Aleksandar Katai
Tačku na trijumf crveno-belih stavio je Milan Pavkov pogotkom u 60. minutu na asistenciju Marka Gobeljića. Zvezda je rutinski kontrolisala dešavanja tokom celog meča, a domaćin pokušao koliko je mogao da stigne makar do počasnog gola.
Imali su igrači Pjunika tri dobre prilike, dva puta je Borjanu zapretio Jurčić, jednom iz slobodnog udarca Kočijuk, ali je kapiten Zvezde pokazao da je u dobroj formi.
U svakom slučaju, Pjunik je prošlost, a Zvezdina realnost od večeras Makabi Haifa.
Iako su Izraelci poraženi u revanšu sa 2:0 od kiparskog Apolona, prošli su dalje posle 4:0 iz prvog meča na svom terenu i predstavljaće poslednju prepreku crveno-belima do sna – grupne faze Lige šampiona.
PJUNIK – CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:1), prvi meč 0:5
/Kanga 43. penal, Pavkov 60/
Stadion: Republički.
Gledalaca: 5.000.
Sudija: Vilijam Kolum (Škotska).
PJUNIK (4–3–3): Buhnev – Žuninjo, Gonzales, Avagjan (od 78. Naharjan), Bratkov (od 78. Garegnijan) – Kočjuk, Kovalenko, Harutjunjan (od 78. Ausi) – Juričić (od 83. Mladenović), Otubandžo (od 62. Radeski), Dašnjan.
C. ZVEZDA (4–3–3): Borjan – Eraković (od 63. Stanković), Dragović, Milunović, Gobeljić – Kanga (od 77. Srnić), Sanogo (od 43. Mitrović), Kangva – Bukari (od 69. Mustafa), Katai (od 64. Ben), Pavkov.
20:44 09.08.2022
85' – Čeka se samo kraj meča
Sve je gotovo u Jerevanu, i jedni i drugi bi najradije da se meč sada završi.
20:39 09.08.2022
81' – Kartonijada crveno-belih
U kratkom periodu požuteli su Dragović i rezervista Mustafa.
20:26 09.08.2022
69' – Apolon vodi sa 2:0
Istovremeno kada i ovaj meč igra se i revanš duel na Kipru između Apolona i Makabija iz Haife. Domaćin vodi sa 2:0, ali gosti imaju prednost od četiri gola razlike iz prvog duela.
20:24 09.08.2022
66' – Borjan sačuvao mrežu
Dobra prilika za napadača domaćih Juričića, ali je Borjan odbranio šut sa 10 metara.
20:17 09.08.2022
60' – Pavkov pogađa!
Odlična reakcija visokog napadača na centaršut Marka Gobeljića sa desne strane.
20:08 09.08.2022
50' – Počelo je drugo poluvreme!
Dejan Stanković je izvršio jednu izmenu na pauzi, umesto Sanoga na terenu je Stefan Mitrović.
19:56 09.08.2022
Delije i Jermeni u istom tonu
Očekivano prijateljski su Jermeni nastrojeni prema grupi navijača Crvene zvezde koja je doputovala na ovaj meč. Zato su i istakli transparent: „Karabah je Jermenija, Kosovo je Srbija“, tokom prvog poluvremena.
Karabag je Jermenija, Kosovo je Srbija - Sputnik Srbija
19:48 09.08.2022
45' – Kraj prvog poluvremena!
Sigurna prednost za srpskog šampiona posle prvih 45 minuta.
19:42 09.08.2022
44' – GOL za Zvezdu!
Kanga ne greši sa 11 metara, mada je golman Pjunika bio i na ovoj lopti.
19:41 09.08.2022
43' – Još jedan VAR penal za Zvezdu
Ustanovili su asistenti Vilijama Koluma daje bilo povlačenja u petercu Pjunika i to je novi penal za Zvezdu.
19:38 09.08.2022
40' – Pavkov glavom preko gola
Ulazimo u finiš prvog poluvremena. Pavkov je maločas dobro skočio na centaršut Bukarija s desne strane, ali je lopta otišla preko gola.
19:28 09.08.2022
29' – Promašaj Kataija!
Sjajno je golman Buhnev pročitao šut Kataija sa 11 metara. Ostaje 0:0.
19:26 09.08.2022
28' – Penal za Zvezdu
Na intervenciju iz VAR sobe utvrđeno je da je Žuninjo igrao rukom kodm one šanse Milunovića i da je penal za Zvezdu. I žuti katon za fudbalera Pjunika.
19:25 09.08.2022
26' – Milunović promašio zicer
Posle kornera lopta je pala na nogu štopera Zvezde, ali je golman Pjunika majstorski reagovao i odbranio udarac sa nekoiko metara.
19:24 09.08.2022
24' – Juričić testirao Borjana
Okušao je udarac sa oko 15 metara domaći napadač Luka Juričić, ali je Milan Borjan bio na mestu i odbio loptu u polje.
19:13 09.08.2022
14' – Katai prvi zapretio
Iz kolena je pokušao vezista Zvezde sa oko 17 metara, ali je lopta otišla pored gola.
19:10 09.08.2022
10' – Bez uzbuđenja na startu
Igra se između dva šesnaesterca na početku meča, bez izglednih šansi.
18:59 09.08.2022