Nova bruka na „Teatru snova“ – Hagov Junajted izgubio od Brajtona

© AP Photo / Dave ThompsonMančester junajted
Mančester junajted - Sputnik Srbija, 1920, 07.08.2022
Sezona je nova, novi je i trener Erik ten Hag, ali pomoći Mančester junajtedu nema. Na premijeri na Old Trafordu pred svojom publikom „Crveni đavoli“ su poraženi od Brajtona sa 2:1.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Oba pogotka za goste postigao je Nemac Paskal Gros u 30. i 39. minutu. Bila je to kruna prvog poluvremena u kome su gosti prosto nadigrali domaćine i vratili ih u prošlu sezonu kada su izgledali podjednako užasno.
Junajted se malo trgao u nastavku utakmice, Ronaldo ušao u igru s klupe u 53. minutu, ali sve što su domaćini uradili bio je počasni pogodak, zapravo autogol veziste Brajtona Makalistera u 68.
Ipak, posle toga nisu domaćini pretili golmanu Sančezu, pa je jasno već na startu sezone da će Holanđanin na klupi Junajteda, Erik ten Hag, imati puno posla da vrati velikana na staze stare slave.
Jednostavno, veliki deo ovog tima ne pokazuje nameru da se popravi u dogledno vreme.
U drugom meču popodnevnog programa Premijer lige Lester je na svom terenu prokockao prednost od dva gola razlike protiv Brentforda - 2:2 (1:0).