Piksi samo trlja ruke – još jedan „orao“ ušao u istoriju fudbala

© AP Photo / Armando FrancaDušan Tadić gol
Dušan Tadić gol - Sputnik Srbija, 1920, 06.08.2022
Aleksandar Mitrović je bio fantastičan protiv Liverpula sa dva gola u remiju (2:2), a zapaženu rolu imao je i kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić koji je novom asistencijom omogućio trijumf Ajaksu i ujedno ispisao istoriju holandskog fudbala.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Kapiten „Kopljanika“ upisao je asistenciju u trijumfu nad Fortunom u Sitardu (3:2) u prvom kolu holandske Eredivizije.
Ajaks je odbranu titule počeo pobedom posle preokreta. Domaćin je na poluvremenu vodio golom Pola Gladona u šestom minutu, međutim, tim iz Amsterdama preokrenuo je tok utakmice u prvih petnaestak minuta drugog poluvremena.
Izjednačenje Ajaksu doneo je Tejlor u 48. minutu, već u 51. bilo je 2:1 za goste golom Renša, a treći gol za „kopljanike" postigao je Brobi u 62. minutu posle asistencije Tadića.
Tim dodavanjem Dušan je postao apsolutni MVP holandskog fudbala sa 108 golova i 118 assitencija, ukupno 226.
Time je prestigao Dirka Kajta koji je do danas bio na vrhu sa 225 i kandidovao se za živu legendu holandskog fudbala.
Fortuna je u finišu meča ublažila poraz preko turskog veterana Buraka Jilmaza koji je ovog leta pojačao tim iz Sitarda.
Podsetimo, Ajaks je trostruki uzastopni prvak Holandije, koja 2020. nije imala šampiona zbog pandemije koronavirusa.