Neki novi Arsenal? Slavlje Tobdžija na startu Premijer lige

© AFP 2023 / Adam DavyArsenal
Arsenal - Sputnik Srbija, 1920, 05.08.2022
Fudbaleri Arsenala otvorili su novu sezonu Premijer lige gostovanjem Kristal Palasu, a Tobdžije su upisale prvu pobedu i najavile možda drugačiju sezonu od onoga na šta su nas sve navikli poslednjih godina - 2:0 (1:0).
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Arsenal je bolje startovao meč, videlo se odmah da igrači Mikela Artete žele što pre da postignu pogodak i to se dogodilo u 20. minutu.
Gabrijel Martineli se našao na pravom mestu i na drugoj stativi je ubacio loptu u mrežu za veliku radost svog tima, ali i prisutnih navijača na Selhurst parku.
Imali su kasnije i jedni i drugi dosta šansi, moglo je lako da bude još golova, kao kada je Eze izašao sam ispred Ramzdejla, ali... Nije domaćin bio dovoljno pribran.
Zato je Arsenal u 85. minutu rešio pitanje pobednika, Saka je centrirao, a Guehi je upisao autogol i Tobdžije su overile prva tri boda.
Posle dobrih pripremnih utakmica, Arsenal je uspešno startovao novu sezonu.
Srpski fudbaler Luka Milivojević ušao je u igru u 75. minutu u redovima Kristal Palasa.